REKLAMA

Ukraiński regulator ogłasza blokadę ponad 400 stron internetowych

2021-02-25 13:27
publikacja
2021-02-25 13:27
fot. cottonbro / Pexels

Ukraiński państwowy regulator sfery łączności i telekomunikacji, po wcześniejszej decyzji sądu, wymaga od dostawców usług internetowych zamknięcia w tym kraju ponad 400 stron, w tym m.in. rosyjskiego portalu RBK oraz portalu blogowego LiveJournal.

Sąd postanowił zamknąć 426 stron internetowych 4 lutego. Komunikat w sprawie blokady pojawił się w czwartek na stronie internetowej państwowego regulatora.

Blokadzie podlegają m.in. ukraińskie i rosyjskie strony internetowe, w tym rosyjski portal informacyjny RBK. Zablokowane mają być też platforma do pisania blogów LiveJournal oraz część platformy GitHub.

Portal Liga.net zauważa, że wiele stron podlegających blokadzie jest mało znana, a większość z nich to serwisy informacyjne. Część stron, które znalazły się na liście, od dawna nie działa - dodano.

Decyzja sądu jest związana z oznakami popełnienia przestępstwa, przewidzianego w artykule kodeksu karnego dotyczącym oszustwa na dużą skalę - czytamy w komunikacie. Sąd nałożył areszt na "prawa majątkowe własności intelektualnej nabywane przez użytkowników sieci internet przy wykorzystaniu zasobów internetowych". Faktycznie - jak zaznacza Liga.net - oznacza to, że dostawcy usług internetowych powinni zablokować dostęp do tych stron.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_nie_oddawaj_figur
przynajmniej instynkt samozachowawczy działa im prawidłowo

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki