Ukrainiec mandatu się nie boi

Co najmniej 80 tys. mandatów dla kierowców spoza UE ląduje w koszu. Polska traci na tym ok. 20 mln złotych - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Pieniądze tracimy głównie przez wschodnią granicę, ponieważ ani ani rząd, ani parlament nie zmienił przepisu pozwalającego Straży Granicznej wystawiać mandaty na polskich granicach. Chodzi o tych kierowców, których auta są zarejestrowane poza UE, a których - fotoradar złapał np. na przekroczeniu prędkości na polskich drogach - podaje gazeta.

Główny Inspektor Transportu Drogowego nie ma możliwości, aby odnaleźć takiego kierowcę i wysłać mu mandat do domu - czytamy w "Rz".

Jak podaje gazeta, skala problemu rośnie z roku na rok, ponieważ coraz więcej obywateli zza wschodniej granicy przyjeżdża do Polski. W ubiegłym roku polską granicę przekroczyło ponad 10 mln Ukraińców, ponad 3,6 mln Białorusinów i 1,5 mln Rosjan. (PAP)

nmk/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 10 ajwaj

"Dzielni" Ukraincy niczego sie nie boja
Wczoraj zlapano GENERALA Armii Ukrainskiej na typowym zreszta przemycie Ukraina<>Donbas, ALE mial tez caly arsenal ze soba w bagazówce (PL podarki tez?). Aresztowany - podejrzewa sie sprzedaz broni powstancom Donbasu :)
Koniec swiata > klasyk :)
Portal ukrainski "wiarygodny"
https://strana.ua/news/128653-perehovorshchika-s-dnr-vladimira-rubana-zaderzhali-na-linii-razhranichenija-s-arsenalom-oruzhija-ekskljuziv-strany.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 12 karbinadel

"ani rząd, ani parlament nie zmienił przepisu pozwalającego Straży Granicznej wystawiać mandaty na polskich granicach" - ktoś tu się chyba zaplątał. Bo z tego wynika, że skoro przepisu nie zmieniono, to Straż Graniczna mandaty wystawiać może

! Odpowiedz
4 46 wiesenthal

Utworzyć system na granicy. Zaległości za mandat= zakaz wjazdu. Należności wpłyną w 2 tygodnie

! Odpowiedz
20 45 forfun

rząd nie ma czasu się tym zając gdyż zajmuje się trupami, płatnościami dla łojca belzebuba itp.

! Odpowiedz
9 27 karbinadel

W tej chwili priorytetem jest budowa pomników na zabranym mieszkańcom Warszawy placu. A w przerwach wymyśla się nowe obciążenia dla polskich przedsiębiorców

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia