Ukraińcy chcą pracować w Niemczech i Polsce

Obywatele Ukrainy, którzy chcieliby pracować za granicą, najchętniej wybraliby Niemcy, Polskę i Kanadę świadczą wyniki sondażu opublikowanego we wtorek przez ukraińską grupę socjologiczną Rating (Rejtynh).

(fot. Maciek Markowski / FORUM)

Gotowość do pracy poza własnym krajem deklaruje obecnie 44 procent Ukraińców; rok temu było ich 41 procent. 53 procent respondentów mówi w tegorocznym badaniu, że nie chce pracować za granicą; w ubiegłym roku było ich 52 procent.

Najwięcej chętnych do pracy za granicą podjęłoby ją w Niemczech - 37 procent. W Polsce chciałoby pracować 26 procent. Na trzecim miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie do pracy chciałoby pojechać 21 procent.

Na dalszych miejscach znalazły się m.in.: Włochy, Wielka Brytania, Francja, Szwecja i Izrael. W Rosji, z którą Ukraina jest w konflikcie po rosyjskiej aneksji Krymu i w związku z walkami ze wspieranymi przez Kreml bojownikami w Donbasie, chciałoby pracować 6 procent respondentów.

Możliwością podjęcia pracy poza granicami kraju interesowało się 66 procent Ukraińców, a 67 nigdy o tym nie myślało. Doświadczeniem pracy za granicą może pochwalić się jedynie 14 procent badanych. (PAP)

jjk/ mmp/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 wizytator

Żona w Polsce a mąż w Niemczech wystarczy wam Ukraino ? Czy jeszcze dla dzieci coś chcecie ?

! Odpowiedz
5 14 newsman

ukraincy nie moga ot tak sobie chciec, tak samo jak lekarze rezydenci nie moga sobie chciec wiecej zarabic ja tez nie moge chocbym i chcial pracowac na kremlu albo w palacu elizejskim

! Odpowiedz
1 4 silvio_gesell

Tak, Ukraincy nie chcą pracować w Polsce i w Niemczech, tylko muszą. Gdyby tak brzmiał tytuł to by nie było niedomówień. Zresztą jest nawet takie powiedzenie - "musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce".

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl