REKLAMA

Ukraina w sądzie odzyskała skradzione przez Rosję aktywa na Krymie. Prawie 1,5 mld dol.

2022-12-08 01:46
publikacja
2022-12-08 01:46

Sąd Najwyższy Francji podtrzymał decyzję o odzyskaniu prawie 1,5 mld USD od państwa agresora na rzecz Oszczadbanku. To pierwsze od sześciu lat zwycięstwo w sądzie w sprawie ukraińskich aktywów skradzionych przez Rosję na Krymie, poinformował w środę w wypowiedzi wideo prezydent Ukrainy.

Ukraina w sądzie odzyskała skradzione przez Rosję aktywa na Krymie. Prawie 1,5 mld dol.
Ukraina w sądzie odzyskała skradzione przez Rosję aktywa na Krymie. Prawie 1,5 mld dol.
fot. Alexei Pavlishak / / TASS

„Dzisiaj zapadł bardzo ważny werdykt we Francji. Sąd Najwyższy Francji pozostawił w mocy decyzję o odzyskaniu od agresora przez Oszczadbank wraz z naliczonymi odsetkami prawie 1,5 miliarda dolarów” – powiedział Zełenski.

Zauważył, że postępowanie sądowe ciągnie się od 2015 roku. „Ponad sześć lat walki, dziesiątki tysięcy stron dokumentów prawnych, wiele nadziei i wielki sceptycyzm wyrażany przez niektórych… Ale jest to zwycięstwo Ukrainy. Rosja będzie odpowiadać za wszystkie skradzione aktywa ukraińskiego państwa i ukraińskich firm” – podkreślił szef państwa.

Jak poinformował Ukrinform, Sąd Najwyższy Francji uchylił decyzję Sądu Apelacyjnego w Paryżu i utrzymał w mocy decyzję Stałego Trybunału Arbitrażowego w Hadze w sprawie odzyskania od Federacji Rosyjskiej na rzecz Oszczadbanku kwoty 1,1 mld USD wraz z odsetkami, które zostaną naliczone od od momentu podjęcia decyzji do czasu faktycznej wypłaty rekompensaty (ok. 100 tys. USD dziennie). (PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (9)

dodaj komentarz
trooper
Brawo! Przyjdzie czas, lata po wojnie, że Rosjanie zapłacą za swoje zbrodnie. Ich dzieci, wnuki i prawnuki będą płacić. Szybko nie zapomną.
abcx
Na razie takie wyroki można sobie wsadzić, nie można wymagać przestrzegania prawa samemu go łamiąc i nie przestrzegając.
darius19
"zene" ma dzis dyzur na farmie. Ciekawe poczytac. To UA napadla na Rosje. itd belkot...
katzpodola odpowiada (usunięty)
A to przecież twój ojciec przyjechał na ruskim czołgu juz zapomniałeś?
zene
""państwa agresora"" - tak jest Ukraina

Jak zwykle ciesza sie adwokaci,
pobiegaja po sadach i Ukrainy juz nie bedzie :)
kontiki12345 odpowiada (usunięty)
Narody Ukrainy, Kazachstanu, Tatarzy, Czuwasze, Baszkirzy, Czeczeni, Jakuci, Komiacy, Karelowie, Tuwińcy, Ingusze i wiele innych uciemiężonych przez Rosję narodów powstańcie i walczcie o wolność ! Precz z Rosyjską tyranią!

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki