Ukraina szykuje się do ataków cybernetycznych Rosji w związku z wyborami prezydenckimi

Ukraina szykuje się do odparcia ataków cybernetycznych Rosji w związku z wyborami prezydenckimi w końcu marca. Rosja przygotowała na nie cały arsenał działań ostrzegł we wtorek sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

(YAY Foto)

Nasze informacje świadczą o zamiarach wykorzystania przez Federację Rosyjską całego posiadanego przez nią arsenału, łącznie ze środkami cybernetycznymi, które zamierza wykorzystać dla wpływu na demokratyczną wolę narodu ukraińskiego - oświadczył.

Turczynow, który przewodniczył posiedzeniu Narodowego Centrum Koordynacyjnego Bezpieczeństwa Cybernetycznego, zapowiedział, że niebawem odbędą się ćwiczenia międzyresortowe, na których opracowywane będą różne warianty reagowania na zagrożenia informatyczne. W komunikacie, który wydano po posiedzeniu, wskazano, że przedsięwzięcie jest wspierane przez UE.

Wybory prezydenta Ukrainy odbędą się 31 marca. Centralna Komisja Wyborcza zarejestrowała 44 kandydatów. Najwyżej notowani w ostatnich sondażach są: komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski (27 proc.), urzędujący prezydent Petro Poroszenko (17,7 proc.) oraz była premier Julia Tymoszenko (15,8 proc.). Dane te dotyczą 60,8 proc. Ukraińców, którzy zdecydowali już, że pójdą na wybory i wiedzą na kogo zagłosują. (PAP)

jjk/ ndz/ ap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 fakpejsy

Znowu strasza Rosja a za wszystkim stoi USA!

! Odpowiedz
5 8 ajwaj

A w Ukrainie + Eu. Wsch. d/s prezydentów & co. sa kal-boje > MEMOIRES bylego v.-prez USA Bidena:

""Zabierz teraz swoje siły bezpieczeństwa i zaakceptuj europejską .... lub zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności, Biden ostrzegł prorosyjskiego przywódcę. "To będzie Cię przesladowac ".

Początkowo buntowniczy, Janukowycz brzmiał stłumiony przez koniec godzinnej rozmowy, według wyższego urzędnika amerykańskiego znającego się na rozmowie. W ciągu kilku godzin Janukowycz podpisał umowę z opozycją (potem zniknal)""

https://www.reuters.com/article/us-ukraine-crisis-biden-analysis-idUSBREA2A1XX20140311

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ajwaj

Jak sie boja, niech se kupia Kaspersky,ego Internet Security. Dla najbiedniejszego panstwa w Europie Pani Natalya Kaspersky zlituje sie i da znizke :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil