REKLAMA

Ukraina rusza na Krym? "Wyjedźcie na czas wyzwalania półwyspu spod okupacji"

2023-09-23 17:27
publikacja
2023-09-23 17:27

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk zwróciła się w sobotę do Ukraińców z apelem o opuszczenie Półwyspu Krymskiego na czas jego wyzwalania spod okupacji. Zaapelowała o przeczekanie tego okresu na terytorium kontrolowanym przez rząd w Kijowie albo w kraju trzecim.

Ukraina rusza na Krym? "Wyjedźcie na czas wyzwalania półwyspu spod okupacji"
Ukraina rusza na Krym? "Wyjedźcie na czas wyzwalania półwyspu spod okupacji"
fot. STRINGER / /  Reuters / Forum

"Po raz kolejny proszę Ukraińców, by jeśli jest to możliwe, wyjechali z Krymu" - napisała w Telegramie. Wezwała Ukraińców do tego, by "przeczekali wyzwalanie półwyspu spod okupacji na terytorium kontrolowanym (przez Kijów) albo w krajach trzecich".

Wcześniej w sobotę niezależny portal Krym.Realii, związany z Radiem Swoboda, poinformował o silnej eksplozji w Sewastopolu na Krymie. W mieście rozległy się syreny alarmowe ostrzegające przed atakiem powietrznym.

Okupacyjna administracja rosyjska oświadczyła, że obrona powietrzna udaremniła atak rakietowy - dodał portal. Dziennikarze relacjonują, że po eksplozji odczuwalna była fala uderzeniowa, od której zadrżały szyby w oknach. Mieszkańców wezwano, by ukryli się w schronach. Alarm trwał około 1,5 godziny.

Dzień wcześniej Ukraina przeprowadziła atak rakietowy na sztab rosyjskiej Floty Czarnomorskiej w Sewastopolu. Ukraiński wywiad wojskowy (HUR) oświadczył, że w ostrzale zginęło co najmniej dziewięć osób, a 16 zostało rannych, w tym dwaj wysocy rangą dowódcy.

Był to kolejny w ostatnich dniach atak na rosyjskie obiekty wojskowe na Krymie, zaanektowanym przez Rosję w 2014 roku. 

ndz/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
kamikaze351
Taa... już nie mogę się doczekać. Ofensywa idzie do przodu. W mediach głównego ścieku trąbili.
mohel
dziwna to odezwa biorąc pod uwagę strukturę etniczna gdzie Rosjanie to 60% ludności Krymu a Ukraińcy zaledwie 25.
xqwztsa
To okupantów liczy się do "struktury etnicznej"? Czyli wystarczy wymordować miejscową ludność, zastąpić swoimi osadnikami i już wszystko w porządeczku? Zabawne. :D
efg
Okupacyjna administracja rosyjska- wszystko na temat.
prs
gaSSpjutin uczy juz dzieci skladac kalacha na czas, rzucac granatem..
polonu
Polska kupuje w Rosji gaz LPG a zachód rope i gaz ziemny , wstrzymanie dostaw na 1 miesiąc gospodarka Europy staje amen . kraje Arabskie nie są w stanie wszystkich zaopatrzyć jest to niemożliwe nawet logistycznie a ceny poszybują w kosmos , taka to wojna w tej Ukrainie komentować trzeba coś , raczej nie Rosja przeżyje sprzeda rope Polska kupuje w Rosji gaz LPG a zachód rope i gaz ziemny , wstrzymanie dostaw na 1 miesiąc gospodarka Europy staje amen . kraje Arabskie nie są w stanie wszystkich zaopatrzyć jest to niemożliwe nawet logistycznie a ceny poszybują w kosmos , taka to wojna w tej Ukrainie komentować trzeba coś , raczej nie Rosja przeżyje sprzeda rope Chinom w Indiach , po co więcej , i macie wojne , Ameryka potrzebuje dawcy gotówki na tej zadymie to wszystko . ma swoje 5 minut doi ile wlezie Polska na czele krówka ledwo zipie .a wcześniej była zaszczepiona Pfizerem jęzor na wierzchu i ślepia jak wczesne kartofle . .
dobiik
Ukraina w tym roku posunęła się wgłąb okupowanych terenów całe 10km! Na długości ok 20km na froncie koło wsi Robotyne. Jeśli w tym tępie chcą dojść do Krymu a co innego zająć Krym, to może zająć im to ok 10 lat. Jeżeli do zimy nie będzie kolejnych postępów, to Rosjanie okopią się i ukraińską armia jeszcze raz będzie musiała przechodzić Ukraina w tym roku posunęła się wgłąb okupowanych terenów całe 10km! Na długości ok 20km na froncie koło wsi Robotyne. Jeśli w tym tępie chcą dojść do Krymu a co innego zająć Krym, to może zająć im to ok 10 lat. Jeżeli do zimy nie będzie kolejnych postępów, to Rosjanie okopią się i ukraińską armia jeszcze raz będzie musiała przechodzić przez kolejne okopy w okresie następnej wiosny. Czas niestety nie jest po stronie Ukraińców i z każdym rokiem pomoc militarna będzie malała.
faramir_z_gondoru
To jakiś żart? A niby jak go chcą wyzwolić, jak kontrofensywa okazała się fiaskiem?
itso_not_to_be
zmień źródło informacji ? :D

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki