REKLAMA
Tour de spółki

Ukraina: prezydent ma kolejnego po Balcerowiczu przedstawiciela w rządzie

2016-05-11 12:08
publikacja
2016-05-11 12:08

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mianował kolejnego po Leszku Balcerowiczu swojego przedstawiciela w rządzie. Został nim wiceszef administracji prezydenckiej Witalij Kowalczuk. Komentatorzy uważają, że będzie on wspierał Balcerowicza w Radzie Ministrów.

Ukraina: prezydent ma kolejnego po Balcerowiczu przedstawiciela w rządzie / fot. Mykola Lazarenko / TASS

Dekret Poroszenki o mianowaniu Kowalczuka ukazał się na stronie internetowej urzędu prezydenckiego w środę. Prezydent w rzeczywistości wzmacnia reformatora-stratega Balcerowicza technokratą-praktykiem Kowalczukiem - ocenił politolog Wadym Karasiow.

46-letni Kowalczuk jest z wykształcenia prawnikiem. Od 2012 roku zasiadał w parlamencie, najpierw jako deputowany partii Udar mera Kijowa Witalija Kliczki, a następnie poseł prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki. Od 2014 roku jest pierwszym zastępcą szefa administracji prezydenta Ukrainy.

Balcerowicz został przedstawicielem Poroszenki w rządzie premiera Wołodymyra Hrojsmana w kwietniu. Jednocześnie, wraz z byłym wicepremierem i byłym ministrem finansów Słowacji Ivanem Mikloszem, został współprzewodniczącym prezydencko-rządowej grupy doradców ds. reform na Ukrainie.

W grupie zasiadają także m.in. Jerzy Miller, były wiceminister finansów, były szef MSWiA i były wojewoda małopolski oraz Mirosław Czech, były poseł Unii Wolności i członek Związku Ukraińców w Polsce.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki