REKLAMA

Ukraina: prawo do niespłacania kredytów

2015-05-25 16:41
publikacja
2015-05-25 16:41
fot. GEORGES GOBET / EastNews

Ukraina spłaci zaciągnięte za granicą kredyty, ale na własnych warunkach. Takie oświadczenie złożył premier Arsenij Jaceniuk w rozmowie z Financial Times.

(fot. GEORGES GOBET / EastNews)

Szef ukraińskiego rządu poprosił jednocześnie, aby międzynarodowi kredytodawcy wyszli Ukraińcom naprzeciw ze względu na trudną sytuację, w jakiej znalazł się ich kraj. Zaznaczył, że nawet jeżeli stracą na tym pewne sumy pieniędzy, to polepszą w zamian swoją reputację.

Arsenij Jaceniuk powiedział, że od czasu objęcia przez niego stanowiska premiera w ubiegłym roku wartość długu spadła z 72 do 69 miliardów dolarów. Dodał, że obecne władze spłacają długi Wiktora Janukowycza, który w ciągu 3 lat pożyczył 40 miliardów dolarów.

W ubiegłym tygodniu Rada Najwyższa przyjęła ustawę pozwalającą rządowi na niespłacanie długów zaciągniętych u zagranicznych kredytodawców komercyjnych. Władze chcą w ten sposób zmusić ich do restrukturyzacji długów. Obecnie trwają negocjacje. Od tego, czy się powiodą zależy, czy Ukraina otrzyma kolejną transzę kredytu od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Pogorzelski /Kijów/em/wk

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~Jaaa
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Jaaa
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~zibi
Janukowycz nabrał pożyczek od głupca Putina i tak Ukraina ma długi,bandyta
~Vasko75
Głupi jesteś i pleciesz trzy po trzy.
Ukraina zadłużyła się u żydów z USA. U Sorosa i Rotschilda.
Później żydzi zażądali fabryk, przemysłu i bankowości w zamian za rolowanie i stałe zwiększanie długów. Wtedy Janukowycvz pojechał do Putina i Putin wspanialomyslnie zgodził się spłacać długi u żydów
Głupi jesteś i pleciesz trzy po trzy.
Ukraina zadłużyła się u żydów z USA. U Sorosa i Rotschilda.
Później żydzi zażądali fabryk, przemysłu i bankowości w zamian za rolowanie i stałe zwiększanie długów. Wtedy Janukowycvz pojechał do Putina i Putin wspanialomyslnie zgodził się spłacać długi u żydów w zamian za port w sewastopolu. To był dobry interes.

Żydom to jednak było nie na rękę i zrobili rewolucję, teraz cel został osiągnięty. Zdecydowana większość przemysłu i cała bankowość trafiła za grosze w ręce żydów z USA.
~moraviak
Uzurpator Arseniuk i cały jego samozwańczy rząd doprowadzi Ukrainę i ludzi tam mieszkających do totalnej biedy i płaczu.
~224
nie śmieszne. my im zdaje się ostatnio pozyczyliśmy
~rtr
Czyli tzw. częściowe bankructwo. Ktoś chętny im pożyczać teraz?
~fx
Normalnie bezczelność przemawia przez tego ich premiera! Teraz, to chyba tylko idioci pożyczą tym Banderowcom... tfuu
~miro
idioci a nawet debile, lawirantka wyłozyła 400 mln zł

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki