Ukraina oczekuje od Rosji uznania wyników wyborów z 25 maja

Ukraina stawia warunki przed kolejnymi rozmowami w Genewie. Minister spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Deszczyca powiedział, że do spotkania dojdzie, jeśli Rosja obieca uznanie wyniku wyborów prezydenckich 25 maja.

Swoje warunki ukraiński minister przedstawił podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Europy w Wiedniu. "Jeśli Rosja jest gotowa zobowiązać się do wspierania tych wyborów i cofnięcia wsparcia dla elementów ekstremistycznych na Ukrainie, jesteśmy gotowi na taką rundę rozmów" - powiedział Deszczyca.

Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji powiedział, że organizowanie wyborów prezydenckich na Ukrainie, gdy rząd używa wojska wobec swoich obywateli to "niezwykłe wydarzenie". Siergiej Ławrow dodał, że w rozmowach w Genewie powinni wziąć udział przedstawiciele ukraińskiej opozycji.

Andrij Deszczyca zaapelował też do społeczności międzynarodowej, by pomogła w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich, mimo rosyjskich prowokacji. Z kolei przewodniczący OBWE i prezydent Szwajcarii Didier Burkhalter wyraził opinię, że do przeprowadzenia wyborów 25 maja potrzebne jest zawieszenie broni.

BBC/IAR/jp/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil