REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Ukraina liczy na 492 mln USD pomocy od Banku Światowego na funkcjonowanie administracji

2022-05-18 16:59
publikacja
2022-05-18 16:59
Ukraina liczy na 492 mln USD pomocy od Banku Światowego na funkcjonowanie administracji
Ukraina liczy na 492 mln USD pomocy od Banku Światowego na funkcjonowanie administracji
fot. JHVEPhoto / / shutterstock

Prowadzimy rozmowy na temat udzielenia Ukrainie pomocy przez Bank Światowy w wysokości 492 mln dolarów na poprawę funkcjonowania administracji państwowej - poinformowała w środę szefowa Narodowej Agencji ds. Służby Państwowej Ukrainy Natalia Aliuszyna.

"Ukraina prowadzi rozmowy z Bankiem Światowym w sprawie finansowania projektu +Wsparcie wydatków państwowych dla zapewnienia ciągłości zarządzania państwowego na Ukrainie+" – oświadczyła Aliuszyna. (https://tinyurl.com/ze2tcb38)

Według niej, wartość pomocy sięgnie 492 mln USD, wypłacanych w euro. Aliuszyna podkreśliła, że celem projektu jest zapewnienie funkcjonowanie aparatu państwowego i jego zdolności do świadczenia obywatelom pełnego zakresu usług.

„Ważne jest, by w warunkach wojny Ukraina zachowała potencjał kadrowy oraz funkcjonowanie i trwałość zarządzania państwem. W chwili obecnej mamy do czynienia ze skrajnie krytycznym brakiem funduszy budżetowych. Pozyskujemy środki międzynarodowe” – dodała Aliuszyna.

12 maja na mocy zarządzenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego powołano delegację na rozmowy z Bankiem Światowym w sprawie zawarcia umowy o finansowanie (wspomniany projekt „Wsparcie wydatków państwowych dla zapewnienia ciągłości zarządzania państwowego na Ukrainie”) pomiędzy Ukrainą a Międzynarodowym Stowarzyszeniem Rozwoju. (PAP)

sm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (2)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
"W chwili obecnej mamy do czynienia ze skrajnie krytycznym brakiem funduszy budżetowych" - dobre sobie. Jeszcze przed atakiem rosyjskim Ukraina była technicznym bankrutem, który ponad 20% PKB przeznaczał na spłatę odsetek od kredytów (samych odsetek, bez kapitału). Biorąc pod uwagę skalę korupcji i kradzieży w tym kraju,"W chwili obecnej mamy do czynienia ze skrajnie krytycznym brakiem funduszy budżetowych" - dobre sobie. Jeszcze przed atakiem rosyjskim Ukraina była technicznym bankrutem, który ponad 20% PKB przeznaczał na spłatę odsetek od kredytów (samych odsetek, bez kapitału). Biorąc pod uwagę skalę korupcji i kradzieży w tym kraju, to studnia bez dna, gotowa wchłonąć każde pieniądze.
obiektywny_komentator
W 1939 r. II wojna światowa musiała wybuchnąć bo hitlerowskie Niemcy były również bankrutem.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki