REKLAMA

Ukraina dostanie 100 mln USD od Banku Światowego na zakup szczepionek i sprzętu

2020-11-26 17:32
publikacja
2020-11-26 17:32
fot. kovop58 / Shutterstock

Ministerstwo ochrony zdrowia Ukrainy i Bank Światowy uruchamiają wart 100 mln USD projekt, z którego zakupione będą szczepionki przeciwko Covid-19 oraz sprzęt medyczny - poinformowała w czwartek wiceszefowa tego resortu Switłana Szatałowa.

"Ministerstwo ochrony zdrowia razem z Bankiem Światowym uruchamia projekt wart prawie 100 mln dolarów. Opracowujemy wszystkie dokumenty. Na początek pieniądze będą przeznaczone na zakup szczepionki od Covid-19 oraz diagnostycznego i laboratoryjnego sprzętu dla placówek medycznych" - powiedziała podczas czwartkowego briefingu wiceminister, cytowana przez agencję Interfax-Ukraina.

W połowie października ministerstwo przekazało, że szef resortu Maksym Stepanow rozmawiał z przedstawicielami Banku Światowego o zwiększeniu sumy przeznaczonej przez tę instytucję na zakup szczepionki przez Ukrainę.

Ukraina liczy, że otrzyma ponad 8 milionów dawek przyszłej szczepionki w ramach COVAX - oznajmił we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski. Celem inicjatywy COVAX jest zagwarantowanie szybkiego, uczciwego i równego dostępu do szczepionki przeciw Covid-19 wszystkim państwom świata.

Szef państwa zaznaczył, że potencjalnie pierwsza partia szczepionek z tego programu obejmie 1,2 mln dawek. Początkowo mają być zaszczepieni pracownicy służby zdrowia, wojskowi, nauczyciele, osoby z grupy ryzyka, w szczególności ludzie po 60. roku życia.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki