Ukraina: Rinat Achmetow grozi wstrzymaniem pomocy dla Donbasu

Ukraiński miliarder Rinat Achmetow zapowiedział w poniedziałek, że jego fundacja wstrzyma swoją misję humanitarną w ciągu dwóch dni, jeśli rebelianci będą dalej blokować jej konwoje z pomocą dla wschodniej Ukrainy.

Rinat Achmetow
Rinat Achmetow (Wikimedia Commons)
Fundacja, której właścicielem jest najbogatszy człowiek na Ukrainie, była do tej pory największym źródłem dostaw pomocy humanitarnej dla kontrolowanego przez separatystów terytorium, ponieważ międzynarodowe organizacje miały trudności z przekroczeniem linii frontu.

Jak pisze agencja AP, od kiedy ukraiński rząd wstrzymał w ubiegłym roku płacenie emerytur w Donbasie, pomoc Achmetowa była dla większości mieszkańców wschodniej Ukrainy ostatnią deską ratunku.

Fundacja poinformowała w poniedziałek, że separatyści blokują od 10 dni jej konwoje i jeśli sytuacja będzie się przedłużać, już w środę będzie zmuszona zamknąć swoje punkty dystrybucji we wschodniej części kraju.

Nie podano dlaczego konwoje fundacji Achmetowa mają trudności z wjazdem na tereny opanowane przez prorosyjskich separatystów. (PAP)

jo/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil