REKLAMA

Ukraina: Kandydaci w walce o Donieck

2014-04-19 05:51
publikacja
2014-04-19 05:51

Kandydaci w wyborach prezydenckich na Ukrainie walczą o Donieck. Do miasta już dwukrotnie przyjeżdżała Julia Tymoszenko.

Była premier tworzy własne grupy samoobrony, a także aktywnie działa starając się rozwiązać kryzys w obwodzie donieckim. W tym właśnie celu Julia Tymoszenko przyjeżdża do Doniecka i rozmawia z separatystami - mimo że ci są do niej wrogo nastawieni. Jej zdaniem kompromis jest jednak możliwy, do tego potrzebne są jednak rozmowy władz w Kijowie z ekstremistami.

Julia Tymoszenko ma zamiar po świętach zorganizować w Doniecku okrągły stół, w którym mieliby wziąć udział przedstawiciele wszystkich stron konfliktu. Była premier to nie jedyny kandydat w wyborach, który przyjeżdża do tego miasta, ma jednak uprzywilejowaną sytuację ponieważ u władzy są działacze jej partii, Ojczyzny. Na przykład jej najbliższy współpracownik Ołeksandr Turczynow jest przewodniczącym parlamentu i pełniącym obowiązki prezydenta, dlatego Julia Tymoszenko bierze udział w posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, choć nie jest jej członkiem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Pogorzelski /Donieck/zr
Źródło:IAR
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki