Ujawnione tajemnice Secret Service

Przed amerykańskim sądem bez rozgłosu zakończył się proces 21-letniego mężczyzny, który przez co najmniej rok miał nielegalny dostęp do serwerów telekomunikacyjnego giganta T-Mobile. Władzom nie zależało na nagłaśnianiu działalności hakera Nicolasa Jacobsena, gdyż dzięki włamaniu miał on również wgląd w korespondencję amerykańskiej Secret Service.

Mężczyzna uzyskał też dostęp do haseł klientów T-Mobile oraz do ich numerów ubezpieczenia społecznego. Jacobsen wpadł podczas prowadzonej przez Secret Service akcji "Operation Firewall". Tajne służby, zaniepokojone faktem, że poufne dokumenty pojawiły się w Internecie, zaczęły szukać źródła przecieku.

Podczas operacji aresztowano 19 osób oskarżonych o kradzież tożsamości i numerów kart kredytowych. Jacobsen nie został z nimi osądzony. Oskarżono go o włamanie do systemu komputerowego oraz uzyskanie nieuprawnionego dostępu do chronionych komputerów.

Pracownicy T-Mobile wiedzieli o włamaniu prawdopodobnie od lipca ub.r. Wbrew obowiązującemu w Kalifornii prawu nie powiadomili oni jednak swoich klientów o tym, że ich dane są zagrożone. Prawo dopuszcza taką możliwość, w sytuacji gdy któraś ze służb zajmujących się bezpieczeństwem poprosi o nieujawnianie włamania.

Źródło: Chip.pl / The Register
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil