REKLAMA

Ujawnione tajemnice Secret Service

2005-01-13 21:32
publikacja
2005-01-13 21:32
Przed amerykańskim sądem bez rozgłosu zakończył się proces 21-letniego mężczyzny, który przez co najmniej rok miał nielegalny dostęp do serwerów telekomunikacyjnego giganta T-Mobile. Władzom nie zależało na nagłaśnianiu działalności hakera Nicolasa Jacobsena, gdyż dzięki włamaniu miał on również wgląd w korespondencję amerykańskiej Secret Service.

Mężczyzna uzyskał też dostęp do haseł klientów T-Mobile oraz do ich numerów ubezpieczenia społecznego. Jacobsen wpadł podczas prowadzonej przez Secret Service akcji "Operation Firewall". Tajne służby, zaniepokojone faktem, że poufne dokumenty pojawiły się w Internecie, zaczęły szukać źródła przecieku.

Podczas operacji aresztowano 19 osób oskarżonych o kradzież tożsamości i numerów kart kredytowych. Jacobsen nie został z nimi osądzony. Oskarżono go o włamanie do systemu komputerowego oraz uzyskanie nieuprawnionego dostępu do chronionych komputerów.

Pracownicy T-Mobile wiedzieli o włamaniu prawdopodobnie od lipca ub.r. Wbrew obowiązującemu w Kalifornii prawu nie powiadomili oni jednak swoich klientów o tym, że ich dane są zagrożone. Prawo dopuszcza taką możliwość, w sytuacji gdy któraś ze służb zajmujących się bezpieczeństwem poprosi o nieujawnianie włamania.

Źródło: Chip.pl / The Register
Źródło:
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki