Uczniowie ranni w zamachu w Kairze wrócili do Francji

Szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner powitał na paryskim lotnisku ostatnią grupę Francuzów, rannych w zamachu terrorystycznym w Kairze. W ataku zginęła w niedzielę francuska licealistka.

Dwanaścioro rannych uczniów powróciło do Paryża samolotami liniowymi oraz specjalnie wysłanymi maszynami z wyposażeniem medycznym.

Bernard Kouchner, aby przywitać uczniów na lotnisku w Le Bourget,odwołał swój udział we francusko-włoskim szczycie w Rzymie.

Rzecznik prasowy francuskiego Ministerstwa Spraw ZagranicznychEric Chevallier, powiedział, że nie są jeszcze dokładnie znane okoliczności zamachu. Jego zdaniem, nic na razie nie wskazuje na to, by zamachowcy, przygotowując atak, chcieli uderzyć konkretnie we Francję. "Ich zamiarem było zabicie jak najwięcej ludzi" - powiedział rzecznik francuskiej dyplomacji.

Eksplozja w pobliżu jednego z bazarów w Kairze spowodowała śmierć jednej osoby, a 24 zostały ranne. Większość z nich to uczniowie liceum wLevallois-Perret pod Paryżem, którzy uczestniczyli w wycieczce zorganizowanejprzez mera miasta.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil