Uczniowie i rodzice okupują polskie liceum w Atenach

Ministerstwo Edukacji Narodowej otrzymało pismo z żądaniami od kilkudziesięciu uczniów i rodziców okupujących polskie liceum w Atenach. Okupacja szkoły działającej przy polskiej ambasadzie rozpoczęła się dziś nad ranem.        

Wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski powiedział, że głównym postulatem protestujących jest przywrócenie rekrutacji do pierwszej klasy liceum. Żądają również gwarancji, że ministerstwo nie zamknie ich szkoły.        

Krzysztof Stanowski powiedział, że Ministerstwo postanowiło wstrzymać rekrutację do liceum ze względu na słabe wyniki uczniów tej szkoły na maturze. Osobom, które chciały podjąć naukę w polskiej szkole średniej zaproponowano naukę korespondencyjną przez internet. Zdaniem MEN-u ten system pozwoli uczniom lepiej zapoznać się z materiałem potrzebnym do zdania egzaminu dojrzałości. Te działania mają też odciążyć budżet ministerstwa.        

W polskiej szkole w Atenach jest około 1,5 tysiąca uczniów. Połowa z nich uczy się w niej w systemie ramowym, czyli mają zajęcia codziennie. Większość z nich to dzieci z klas podstawowych. Na naukę w polskim liceum co roku decyduje się kilkudziesięciu uczniów.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Henry

Stanowski to kłamca, to da się sprawdzić ilu uczniów dostało się na studia

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil