REKLAMA
WAŻNE

Uczestnik szturmu na Kapitol w areszcie. Domaga się diety zgodnej z jego "szamańskimi wierzeniami"

2021-02-06 04:58
publikacja
2021-02-06 04:58
fot. Johnny Silvercloud / Shutterstock

Jacob Chansley, uczestnik styczniowego szturmu na Kapitol, znany jako Jake Angeli, został przeniesiony do innego aresztu, gdzie będzie miał dostęp do organicznych posiłków. Jak uzasadnił adwokat, jest to dieta zgodna z jego "szamańskimi wierzeniami".

Jak podała stacja CBS, 33-letni mężczyzna jest oskarżony o złamanie prawa podczas demonstracji popierających prezydenturę Donalda Trumpa, które odbyły się na początku stycznia.

Chansley wraz z innymi zwolennikami Trumpa przeprowadził szturm na Kapitol i bezprawnie do niego wtargnął. Miał namalowaną na twarzy flagę amerykańską i futrzaną czapkę z bawolimi rogami na głowie. Zarzuca się mu ingerowanie w pracę organów ścigania podczas zamieszek, grożenie urzędnikom Kongresu, zakłócanie porządku ich prac oraz cztery mniejsze wykroczenia.

W poniedziałek jego prawnik Albert S. Watkins złożył wniosek do sądu o zapewnienie jego klientowi jedzenia organicznego bądź przedterminowego zwolnienia z aresztu. Watkins uzasadnił, że Chansley odmawia spożywania innego rodzaju posiłków ze względu na swój "szamanizm", wyznanie, które - jak zaznaczył - jest uznawane przez rząd amerykański.

"Wziąwszy pod uwagę szamańskie wierzenia pana Jacoba Chansleya oraz jego sposób życia, jedzenie, które nie jest pochodzenia organicznego i zawiera substancje chemiczne jest +elementem inwazyjnym+ dla jego organizmu i może spowodować bardzo poważne schorzenia u mojego klienta" - napisał adwokat we wniosku.

Jak dodał, w ciągu tygodnia Chansley stracił na wadze 9 kg. "Niczego nie jadł od dziewięciu dni" - podkreślił prawnik.

We wtorek adwokat ogłosił, że po przesłuchaniu sąd nakazał podawanie zatrzymanemu organicznych posiłków. Ponieważ jednak areszt nie był w stanie ich zapewnić, Chansleya przeniesiono w czwartek do innego ośrodka, w Wirginii.

Zgodnie z decyzją sądu Chansley pozostanie w areszcie do procesu, ponieważ, jak uzasadnili prokuratorzy, jest "stałym zagrożeniem dla społeczeństwa". (PAP)

skib/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
pstrzezek
Człowiek z QAnon która mówi o tym, że Donald Trump prowadził tajną walkę z grupą rządzących światem satanistów-pedofilów. Na forum baniera bardzo lubi ich wioskowy grzesiu który swoją droga uważa że Bill Gates chce zasłonić słońce (bo tak mu napisali we wPolityce). Dziwne bo też wypowiada się o zdrowym żywieniu.Człowiek z QAnon która mówi o tym, że Donald Trump prowadził tajną walkę z grupą rządzących światem satanistów-pedofilów. Na forum baniera bardzo lubi ich wioskowy grzesiu który swoją droga uważa że Bill Gates chce zasłonić słońce (bo tak mu napisali we wPolityce). Dziwne bo też wypowiada się o zdrowym żywieniu. Przypadek??
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jasiek2017
dać kilka szczurów i po temacie
jes
Dobrze, że nie zażądał dziewic. Musieliby ściągnąć Lempart i kilka działaczek pisu razem z Nieinternowanym, w końcu jest równość płci.
darius19
nieladny a nawet obrzydliwy komentarz. Ale... taki poziom dyskusji i taki poziom niektorych komentujacych
darius19
niezly lans - mina po ogloszeniu wyroku - bezcenna

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki