Ucieczka do emerytury

2014-02-07 05:00
publikacja
2014-02-07 05:00

Już ponad 152 tys. Polaków pobiera świadczenia przedemerytalne, czyli aż o 30 tys. więcej niż w styczniu 2013 r. Każdego miesiąca ta grupa powiększa się średnio o 3 tys. osób - pisze "Gazeta Wyborcza".

Obecnie ZUS wydaje na ten cel już blisko 156 mln zł miesięcznie.

Świadczenie możemy dostać, gdy nasz zakład zbankrutował lub ogłosił zwolnienia grupowe, ale nie od razu - wpierw musimy się zarejestrować w PUP i co najmniej przez pół roku pobierać zasiłek dla bezrobotnych.

Jest też cezura wieku - zazwyczaj trzeba mieć ukończone 55-56 lat (kobiety) lub 60-61 (mężczyźni). Świadczenie pobieramy do osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego - przypomina "GW". (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~rzutek
Kto to niszcy . nauczyciele siedziowie, gornicy i hutnicy - tych z gory ,,strazacy wojskowi policjanci i inni a prosci robotnicy do 67 r zycia - tam p tusk jest problem,ktorego pan nie potrafil przez 6 lat rozwiazac.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~rycho
MUNDUROWI i inne kast uprzywilejowane . CZY chcesz aby 67 kierowca woził autobusem twoje dzieci lub wnuki np. do szkoły a może chcesz aby 65 lekarz wykonywał na tobie skomplikowanych operacji , a może aby siwiutki budowlaniec śmigał po rusztowaniach na wysokości kilkudziesięciu metrów lub 65 letnia kelnerka obsługując MUNDUROWI i inne kast uprzywilejowane . CZY chcesz aby 67 kierowca woził autobusem twoje dzieci lub wnuki np. do szkoły a może chcesz aby 65 lekarz wykonywał na tobie skomplikowanych operacji , a może aby siwiutki budowlaniec śmigał po rusztowaniach na wysokości kilkudziesięciu metrów lub 65 letnia kelnerka obsługując cie wylała ci na jajka szklankę wrzątku itd , itd . Oczywiście jak ktoś jest "spracowany " to powinien "dostać " rentę ale na niej mieć zakaz pracy skoro nie może pracować .35-45 letni emeryci w POLSCE to bandycka patologia niespotykana w innych normalnych krajach . Będąc w ANGLII , NIEMCZECH czy w SZWECJI widziałem 50 letnich mundurowych ba mam znajomego 56 latka który jest policjantem w SZKOCJI .Tam można tylko w tym chorym , skorumpowanym policyjno - mafijnym kraju nie
~KLIN
WYROK ŚMIERCI [ zaoczny ] słabiej uposażonych POLAKACH [ ca 75% ] wydany przez PO , PSL i PALIKOTA [ TR ].
~akt+
Wspaniały efekt działania programu 50+ w wykonaniu naszych rządzących. Raczej należy napisać "Klęska rządowego programu 50+.Władze nie mają żadnego rozsądnego pomysłu na przedłużenie aktywności zawodowe poza podnoszeniem wieku emerytalnego".
~spoko
Preferencje wieku emerytalnego dla kobiet i ideologia gender spowodują lawinę zmiany płci z męskiej na żeńską.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki