UberCopter. Nowa, podniebna oferta Ubera

Po samochodach i pociągach przyszedł czas na podbój nieba. Uber wprowadził nową usługę w Nowym Jorku. Zamiast tracić czas w korkach, chętni mogą polecieć z Manhattanu na lotnisko JFK. Taki ubertransport kosztuje około 200 dolarów. 

Na przelot mogą sobie na razie pozwolić jedynie platynowi i diamentowi użytkownicy Ubera. Będąc w Nowym Jorku, oprócz zwyczajowych ikonek "zwykłego" samochodu i SUV-a otrzymali oni do wyboru dodatkową - śmigłowca. UberCopter jest konkurencyjny wobec transportu naziemnego nie tylko ceną, ale i czasem dotarcia na lotnisko. 

Ceny Ubera na trasie Staten Island - lotnisko JFK:

Przejazd samochodem - 138 dolarów

Przejazd SUV - 199 dolarów

Przelot - 225 dolarów

Docelowo korzystanie z UberCoptera będzie proste. Pasażer wybierze lądowisko, z którego ma go podjąć helikopter i wskaże te, na którym chce wylądować. Oczywiście będzie można korzystać z tych położonych m.in. na dachach wieżowców. 

Na razie są to plany na przyszłość. Ze względu na duże natężenie ruchu, jak i obowiązujące w Stanach Zjednoczonych prawo lotnicze, dostępna jest jedynie trasa z Dolnego Manhattanu na lotnisko Kennedy'ego i odwrotnie. UberCopter zakwalifikowano jako loty czarterowe realizowane przez firmę Heliflite. Przelot trwa średnio około 8 minut. Wraz z dwoma pilotami w helikopterze zmieści się do 5 pasażerów z bagażem podręcznym. 

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne