Uber zmusi kierowców do odpoczynku. Trwa pilotaż nowej funkcji

Uber podczas ostatniej aktualizacji wprowadził zmiany w aplikacji dla swoich kierowców. Teraz osoby korzystające z usługi będą zmuszane po 12 godzinach jazdy do odłączenia się i odpoczynku przez kolejnych 6 godzin.

(fot. Lucy Nicholson / Reuters)

–  Firma Uber nieustannie poszukuje nowych sposobów na wykorzystanie swojej technologii w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Zmęczenie i senność, które mogą dotknąć kierowców podczas jazdy, są kwestiami, w których bez wątpienia chcemy pozostać proaktywni. Dlatego też postanowiliśmy zminimalizować ryzyko wystąpienia takich objawów u kierowców podczas jazdy, wdrażając pilotażowo funkcję notyfikacji typu push w naszej aplikacji – mówi w rozmowie z Bankier.pl Magdalena Szulc z biura prasowego Ubera.

Aktualizacja ma na celu zadbanie o wypoczętych kierowców. Powiadomienia push pojawią się po 10 godzinach korzystania z aplikacji i kierujący pojazdami zostaną upomniani o konieczności odpoczynku. Po 11 godzinach pracy pojawi się kolejny komunikat ostrzegający, a po 12 godzinach działania aplikacji bez przerwy automatycznie przejdzie ona w tryb offline, a kierowcy nie będą mogli przyjmować zleceń przez kolejnych sześć godzin. Po czasie, jaki powinien zostać przeznaczony na odpoczynek, aplikacja zostanie ponownie aktywowana.
    
– Powiadomienia push przypominają one kierowcom o konieczności zrobienia sobie przerwy i wygospodarowania chwili na odpoczynek. Aby wzmocnić nasze podejście w tym temacie, wyposażyliśmy aplikację we wbudowaną funkcję, która pozwoli ograniczyć czas jej użytkowania przez kierowcę. Będziemy na bieżąco informować o postępach we wdrażaniu i rozbudowywaniu tej funkcji w 2018 roku – dodaje Szulc.

WSZ

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online