Uber zmusi kierowców do odpoczynku. Trwa pilotaż nowej funkcji

Uber podczas ostatniej aktualizacji wprowadził zmiany w aplikacji dla swoich kierowców. Teraz osoby korzystające z usługi będą zmuszane po 12 godzinach jazdy do odłączenia się i odpoczynku przez kolejnych 6 godzin.

(fot. Lucy Nicholson / Reuters)

–  Firma Uber nieustannie poszukuje nowych sposobów na wykorzystanie swojej technologii w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Zmęczenie i senność, które mogą dotknąć kierowców podczas jazdy, są kwestiami, w których bez wątpienia chcemy pozostać proaktywni. Dlatego też postanowiliśmy zminimalizować ryzyko wystąpienia takich objawów u kierowców podczas jazdy, wdrażając pilotażowo funkcję notyfikacji typu push w naszej aplikacji – mówi w rozmowie z Bankier.pl Magdalena Szulc z biura prasowego Ubera.

Aktualizacja ma na celu zadbanie o wypoczętych kierowców. Powiadomienia push pojawią się po 10 godzinach korzystania z aplikacji i kierujący pojazdami zostaną upomniani o konieczności odpoczynku. Po 11 godzinach pracy pojawi się kolejny komunikat ostrzegający, a po 12 godzinach działania aplikacji bez przerwy automatycznie przejdzie ona w tryb offline, a kierowcy nie będą mogli przyjmować zleceń przez kolejnych sześć godzin. Po czasie, jaki powinien zostać przeznaczony na odpoczynek, aplikacja zostanie ponownie aktywowana.
    
– Powiadomienia push przypominają one kierowcom o konieczności zrobienia sobie przerwy i wygospodarowania chwili na odpoczynek. Aby wzmocnić nasze podejście w tym temacie, wyposażyliśmy aplikację we wbudowaną funkcję, która pozwoli ograniczyć czas jej użytkowania przez kierowcę. Będziemy na bieżąco informować o postępach we wdrażaniu i rozbudowywaniu tej funkcji w 2018 roku – dodaje Szulc.

WSZ

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 studenciak_

I jak, działa to?

! Odpowiedz
0 0 dizapera

Odpoczywać trzeba - bardzo dobrze

! Odpowiedz
0 0 gala12

Bardzo się cieszę z tej nowej funkcji.

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.