REKLAMA

Uber wprowadza elektryczne rowery na wynajem

2018-08-29 09:30
publikacja
2018-08-29 09:30

Uber postanowił rozszerzyć swoją działalność i od września wprowadza na europejski rynek rowery elektryczne na wynajem - informuje "Rzeczpospolita". Na początek usługa dostępna będzie w Niemczech, jednak jak donosi gazeta, niedługo i my będziemy mogli z niej skorzystać.

/ Uber

System Jump od września ruszy w Berlinie, jednak już za chwilę usługa może być dostępna także i w Polsce, co potwierdził gazecie przedstawiciel Ubera: – Mamy nadzieję, że pojawią się one w polskich miastach możliwie szybko.

Polacy coraz częściej przesiadają się na rower - czy to ze względów zdrowotnych, czy chcąc po prostu zaoszczędzić czas. W większości miast już od dawna działają stacje z rowerami na wynajem, największą i najbardziej rozpoznawalną marką w Polsce jest Nextbike, który ma w naszych kraju już ponad 14 tys. rowerów.

Jednak formuła, którą proponuje Uber, jest nieco inna od tych, które już znamy. Obecne systemy wymagają od nas, by pojazdy zostawić w specjalnych stacjach, amerykańska firma umożliwi pozostawienie rowerów w jakimkolwiek miejscu, a lokalizowane będą one za pomocą mapy i GPS w telefonie - czyli podobnie jak w przypadku wynajmu aut na minuty.

Oprócz rowerów, możliwe będzie też wprowadzenie skuterów lub nawet hulajnóg elektrycznych na wynajem. – Ewoluujemy w stronę platformy, która ma łączyć mieszkańców miast z różnymi rozwiązaniami transportowymi – to mogą być elektryczne samochody, skutery czy też rowery elektryczne – tłumaczy Ilona Grzywińska, dyrektor komunikacji Ubera w Europie Środkowo-Wschodniej.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
_jasko
Ogłoszony przez Mateusza Morawieckiego pomysł, by w 2025 r. po ulicach polskich miast jeździło milion samochodów elektrycznych wyprodukowanych nad Wisłą, można by w drodze "dialogu społecznego" zmienić na milion rowerów elektrycznych.
niepelnosprawny_org
i na to sie nadajecie, a nie na przejażdżki autami na wynajem...

Powiązane: Uber

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki