Uber - tylko 4 proc. kierowców kontynuuje po roku współpracę z firmą

Do problemów Ubera w Stanach Zjednoczonych dołączyła kolejna kwestia - okazuje się, że jedynie 4 proc. kierowców kontynuuje po roku współpracę z firmą. Powodem, dla którego odchodzą, są najczęściej niskie zarobki oraz nieuczciwe traktowanie partnerów przez firmę. 

(fot. Nir Elias / FORUM)

CNBC powołuje się na raport The Information, z którego wynika, że większość kierowców Ubera nie chce kontynuować z nim współpracy. Serwis donosi, że przyczyna leży w rosnącej konkurencji na rynku (między innymi przez umocnienie się spółki Lyft, która działa na podobnych zasadach) i niewysokich płacach. Kierowcy skarżą się również na nieopłacalność dłuższych kursów oraz fakt, że nie mogą przyjmować od klientów napiwków. 

Lyft w przeciwieństwie do Ubera pozwala swoim partnerom na przyjmowanie takich wyrazów zadowolenia. Rzecznik spółki z San Francisco powiedział, że firma będzie pracować nad nowymi możliwościami, które poprawiłyby sytuację swoich partnerów. Uber rozważa wprowadzenie premii finansowych oraz możliwość przyjmowania napiwków. 

- Zdajemy sobie sprawę, że musimy poprawić nasze relacje z kierowcami. Pracujemy nad szeregiem udoskonaleń, które wpłyną na nasze produkty, politykę, obsługę klienta i na sposób komunikacji w firmie - powiedział rzecznik Ubera dla CNBC.

Weronika Szkwarek

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~Minia

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z UBER'a to z kodem "uberminiusia" dostajesz 30zł na pierwszy przejazd. Gdy przekroczysz tę sumę to płacisz tylko nadwyżkę, jeśli nie przekroczysz to jedziesz całkiem za darmo. Kod należy podać przy rejestracji albo bezpośrednio w aplikacji UBER na telefonie w zakładne Płatności.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 ~veronique

dojczland,dojczland uber ales jak powiada pismo...fyrma zabrania przyjmowania na-pivkow wiec kierowcy nie przyjmuja w/w - a swistak tymczasem siedzi i zawija te sreberka...

! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 12 ~Callofduty

Uber to syf jakich mało. Amerykańska korporacja wyprowadzająca kasę z kraju, dla której pracują głównie Ukraińcy, którzy również nie zostawią tych pieniędzy u nas. Wybierając Ubera wybierasz także zubożenie Polski.

! Odpowiedz
11 12 ~Mario

Rozwala mnie jak ktoś nazywa ubera konkurencją :) konkurencja jest między taxi ,a nie ludźmi z łapanki bez licencji kas fiskalnych , którzy z pewnością nie odprowadzają podatków od każdej zarobione złotówki ! Wszyscy Ci co korzystają niech się dobrze zastanowią gdzie byśmy byli gdyby nasi mali przedsiębiorcy zawiesili działalności ( nie tylko taxi ale sklepiki , budowlańcy etc.) Pewnie w czarnej d......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~Mbyank

Wolę w czarnej na swoim niż w białej na kredo.

! Odpowiedz
3 8 ~Dzidek

Zydowska zachlannosc

! Odpowiedz
4 19 ~Bubu

Konkurencja jest super jeśli jest uczciwa. U złodzieja zawsze można taniej kupić niż w sklepie.

! Odpowiedz
10 5 ~Mario

Jeśli komuś nie odpowiada wcale nie musi korzystać z Ubera.
Uważam iż konkurencja to super sprawa.
A czy zwykli taksówkarze są lepsi niż kierowcy Ubera?
A jak rozliczają się kierowcy z firmą to zupełnie nie moja sprawa.

! Odpowiedz
0 2 ~plebs

Zbyniu a co jak zyd jezdzi uberem?

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl