REKLAMA

USA zajęły ładunek irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec

2022-05-26 17:03
publikacja
2022-05-26 17:03
USA zajęły ładunek irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec
USA zajęły ładunek irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec
fot. zzkonst / / Pixabay

Amerykańskie władze zajęły w czwartek, w pobliżu greckiej wyspy Eubea, transport irańskiej ropy przewożony przez rosyjski tankowiec. Ładunek został przepompowany na inny statek i wysłany do USA - poinformował Reuters powołując się na źródła.

Rozmówca agencji Reutera z greckiego ministerstwa żeglugi powiedział, że amerykański resort sprawiedliwości poinformował Ateny, iż "ładunek statku to irańska ropa". Nie podano ile ropy przewoził rosyjski tankowiec.

W połowie kwietnia greckie władze zajęły, w ramach unijnych sankcji nałożonych na Rosję za inwazję na Ukrainę, pływający pod rosyjską banderą tankowiec Pegasus. Na jego pokładzie znajdowało się 19 członków załogi, wszyscy są rosyjskimi obywatelami. Jednak ze względu na niejasności dotyczące tego, czy unijne restrykcje obejmują właściciela statku Pegasus został wypuszczony. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
Zlodziej zostal okradziony co za ironia :)
lebero654
Ani chybi jeszcze kilka takich akcji i mamy wojnę światową. A jak się zacznie bitwa podwodnych okrętów atomowych, to wysadzą cały glob. Militaryści niezależnie od narodowości to jacyś szaleńcy. Dla mamony są gotowi do każdej zbrodni. I zaczyna odwalać wszystkim a to Orbanowi, a to Erdoganowi, Chińczykom o Tajwan.
leszku
Robią to co potrafią najlepiej-krasc. Ale do czasu...
jarekzbyszek
Jaki wysyp pseudo komentarzy z Rosji. Czyli zabolało Putlera.
barysza51
Rozumowanie w stylu - jak Kali ukraść krowę to dobrze jak Kalem to źle. Czas na wizytę u psychologa człowieku.
santoriusz
Pewnie Putin do ciebie niebogo zadzwonił. Kiedy ty byłeś zbadać się u psychitary? może już czas na ciebie , co?
polonu
to Rosyjskie tankowce płynące do Indii zostaną zaatakowane przez jankesów rope przepompują do swoich statków a do Indii dopłyną puste .to teraz każdy tankowiec będzie musiał mieć osłone z niszczycieli albo okrętów podwodnych .
moshe_klotz
To bylo inaczej
Plynal z SanEscobar na Hula-Gula
Potem Reuters obudzll sie z mega kacem
________
""Dochody Rosji z eksportu ropy i gazu ponownie wzrosły do rekordowego poziomu, pomimo zachodnich sankcji nałożonych w celu zaszkodzenia rosyjskiej gospodarce - napisał analityk Robert Rapier w artykule dla amerykańskiego
To bylo inaczej
Plynal z SanEscobar na Hula-Gula
Potem Reuters obudzll sie z mega kacem
________
""Dochody Rosji z eksportu ropy i gazu ponownie wzrosły do rekordowego poziomu, pomimo zachodnich sankcji nałożonych w celu zaszkodzenia rosyjskiej gospodarce - napisał analityk Robert Rapier w artykule dla amerykańskiego portalu Oil Price.
Autor publikacji przytoczył dane Janisa Kluge, eksperta Niemieckiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i Bezpieczeństwa, według których wpływy energetyczne do tego euroazjatyckiego kraju zmniejszyły się o połowę.

"W kwietniu rosyjskie dochody z ropy i gazu pobiły kolejny rekord: 1,8 bln rubli w ciągu miesiąca zamiast 1,2 bln w marcu. Cztery miesiące później do budżetu federalnego wpłynęła połowa planowanych na 2022 r. wpływów z ropy i gazu (9,5 bln rubli)" - powiedział analityk Oil Price.
Rapier zauważył, że ostrzegał on, iż restrykcyjne działania Zachodu mogą być nawet korzystne dla Moskwy. Wcześniej przewidywał, że Rosja odniesie sukces, jeśli nadal będzie mogła sprzedawać surowce energetyczne krajom, które odmówiły poparcia sankcji.""°
moshe_klotz
Azja np.
_____________
""Rosja z powodzeniem ominęła amerykańskie sankcje, reorientując swoją gospodarkę na rynki azjatyckie - powiedział publicysta Al Quds Al Arabi Ibrahim Nuwar.
Specjalista zauważył, że Moskwie udało się szybko i elastycznie przeorientować handel z krajami wschodnimi, przede wszystkim z Indiami,
Azja np.
_____________
""Rosja z powodzeniem ominęła amerykańskie sankcje, reorientując swoją gospodarkę na rynki azjatyckie - powiedział publicysta Al Quds Al Arabi Ibrahim Nuwar.
Specjalista zauważył, że Moskwie udało się szybko i elastycznie przeorientować handel z krajami wschodnimi, przede wszystkim z Indiami, Chinami i Azją Środkową, mimo nacisków USA na te państwa.
"Moskwie udało się zrekompensować spadek eksportu do krajów zachodnich poprzez zwiększenie dostaw do Indii, Chin i Azji Środkowej. Nawet jeśli wzrost ten jest wymuszony dużymi rabatami, wysoki poziom cen ropy i gazu na rynkach światowych sprawia, że sprzedaż jest dla Rosji nadal opłacalna. Omija amerykańskie sankcje, uzyskuje odpowiednie dochody z eksportu i zwiększa wartość waluty krajowej na rynku" - pisze Nuwar.
Jako przykład dziennikarz podał sytuację związaną ze sprzedażą rosyjskiej ropy do Indii. W ten sposób, według obliczeń gazety, Moskwie udało się zwiększyć eksport czterokrotnie, z 66 tys. do 277 tys. baryłek, a obecnie czarne złoto z Rosji stanowi sześć procent zakupów Indii.""
moshe_klotz odpowiada moshe_klotz
I kto wygral ?
The winner is ?
_________
""Kraje zachodnie borykają się z problemami gospodarczymi
- wzrostem cen energii i gwałtownym wzrostem inflacji - w związku z sankcjami nałożonymi na Rosję""

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki