USA szykują pozew wobec Fiat Chrysler Automobiles i jego diesli

Producenci aut z silnikami Diesla nie mają ostatnio łatwo. Stany Zjednoczone właśnie zapowiedziały, że wyciągną konsekwencję wobec kolejnego koncernu motoryzacyjnego - Fiat Chrysler Automobiles. Jeśli firma nie dostosuje się do prawa ochrony środowiska, skończy się to dla niego pozwem sądowym.

USA szykują pozew wobec Fiat Chrysler Automobiles i jego dieseli
USA szykują pozew wobec Fiat Chrysler Automobiles i jego dieseli (fot. REUTERS/Alessandro Bianchi/Files / FORUM)

Anonimowe źródła agencji Bloomberg donoszą, że pozew może zostać spisany jeszcze w tym tygodniu. Wszystko zależy jednak od tego, jak potoczą się rozmowy pomiędzy Departamentem Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych a Fiat Chrysler Automobiles.

Zarzuty skierowane do Fiata niepokojąco kojarzą się z Dieselgate wywołanym przez Volkswagena. Problemem jest według organu sprawiedliwości stosowanie nielegalnych urządzeń lub oprogramowania, które w czasie użytkowania pojazdu wyłączają mechanizmy kontrolujące emisje spalin na rzecz zwiększenia wydajności silnika. Choć Fiat Chrysler zaprzeczył, że urządzenia zostały zaprojektowane w celu oszukiwania na emisji spalin, jak zrobił to Volkswagen, śledczy poinformowali, że producent nie był w stanie wyjaśnić, jaki w takim wypadku był cel ich stosowania.

Jeśli między spółką a wymiarem sprawiedliwości nie uda się dojść do porozumienia, poza sprawą sądową Fiat Chrysler zostanie ukarany wysokimi karami za naruszanie prawa o ochronie środowiska i powietrza.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~JJ

Volvo wlasnie oglosilo ze nie bedzie rozwijac juz diesla bo osiagneli max co mogli z niego wycisnac (ekologiczny)

! Odpowiedz
2 2 ~www

Silniki Diesla w osobówkach zostały dużo wcześniej( około 2010 r) uśmiercone przez konstruktorów kół dwumasowych.

! Odpowiedz
3 4 ~ekonom

Silniki Diesla nigdy nie powinny znaleźć się w osobówkach!

! Odpowiedz
1 3 ~SUV odpowiada ~ekonom

Dla 2.5-tonowego SUV-a Diesel 250KM to w zasadzie jedyny sensowny wybór...

! Odpowiedz
15 8 ~Jan

Oszołomy próbują zaprzeczyć prawom fizyki. Jeśli spalimy 1 litr paliwa przy którego spaleniu powstaje stała i nie zmienna ilość gazów ze stałym i nie zmiennym składem chemicznym. To choćby nie wiem jaka dyrektywa i przepis to emisja ze spalenia 1litra paliwa będzie taka sama. W każdym silniku każdej firmy. Cudów nie ma. Tyłek zawsze był z tyłu i tak już zostanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~Talu

To prawda - każdy nasz przodek miał tyłek.. ale "nie" z przymiotnikami piszemy łącznie.

! Odpowiedz
2 17 ~luuk

Proponuje douczyć się. Skład chemiczny produktów spalania zmienia się od warunków spalania. Uczą i uczyli tego na chemii w podstawówce/gimnazjum. Zacznij od definicji spalania całkowitego, niecałkowitego i półspalania. Może coś Ci to rozjaśni. Pozdr

! Odpowiedz
1 5 ~zez odpowiada ~luuk

dodam, że "ekolodzy" najbardziej uczepili się diesla za emisję tlenków azotu. A tu nie da się nic wymyśleć, bo normy są zbyt wyśrubowane żeby je spełnić bez "sztuczek" jakie robił Volkswagen

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia