REKLAMA

"USA powinny oddać Rosji część Kalifornii"

2014-09-26 13:27
publikacja
2014-09-26 13:27
fot. iStock / Thinkstock / Thinkstock

Część stanu Kalifornia powinna stać się własnością Rosji. Takie roszczenia terytorialne wobec USA wysunął rosyjski deputowany Michaił Diegtiarow. Parlamentarzysta zwrócił się nawet do MSZ z wnioskiem o przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie.

Źródło: Thinkstock

Rosyjski polityk tłumaczy, że Fort Ross w Kaliforni został założony wspólnie przez rosyjskich i amerykańskich przedsiębiorców. W połowie XIX wieku rosyjskie udziały w ziemi zostały sprzedane szwajcarskiemu biznesmenowi za prawie 43 tysiące rubli w srebrze. Rosyjski deputowany tłumaczy, że według niektórych świadectw biznesmen nie zapłacił należnej kwoty.

Tak więc późniejsze transakcje, na których mocy ziemia przeszła we władanie USA można uznać za nieprawomocne. Michaił Diegtiarow chce, aby wszystkie kwestie prawne wyjaśnił resort spraw zagranicznych. Jeśli okaże się, że rzeczywiście transakcje były zawierane niezgodnie z prawem, to Moskwa powinna zwrócić się do Waszyngtonu o zwrot ziemi.

Rosyjski poseł nie wspomina o Krymie ani o ziemiach, które obecnie znajdują się w granicach Federacji Rosyjskiej, a które wcześniej należały do Japonii, Chin i innych krajów sąsiadujących, czy to z Imperium Carskim czy ZSRR.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/em/
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (52)

dodaj komentarz
~marcinj
a jakim prawem rosja prawa do arktyki gdzie arktyka jest dobrem ogolu czyli calej ludzkosci nie rosji
~Mariusz
Powiem tak, przykład idzie z góry, dlatego w Rosji ujawnia się coraz więcej idiotów.
~echo
I w ten sposób z wypowiedzi jednego idioty robi się wielkie halo. Oto i całe media szukające sensacji i robiące zamęt wszędzie gdzie się da.
~Grzesiek
powiedziałem Amen na przysiędze będe walczył jak nas najadą.Tak mi dopomóż Bóg.
~Mecenas
Brawo!!!!! Takich nam potrzeba !!!!!!Ale radzę puknąć się w głowę i pomodlić o rozum....
~dighjdigdgjgo
5 przykazanie: nie zabijaj
~Biały
Ludzie, spokojnie, jak ruscy zaczną podskakiwać bezpośrednio USA, to USA szybko ich usadzi. Rosja nie jest państwem silnym, chcieliby tacy być, ani gospodarczo, ani militarnie. Tak, mają fajne jednostki, fajną broń, czołgi, statki, ale to tylko ułamek tego co mają, a cała reszta to zwykła hałastra. To akurat od czasu Ludzie, spokojnie, jak ruscy zaczną podskakiwać bezpośrednio USA, to USA szybko ich usadzi. Rosja nie jest państwem silnym, chcieliby tacy być, ani gospodarczo, ani militarnie. Tak, mają fajne jednostki, fajną broń, czołgi, statki, ale to tylko ułamek tego co mają, a cała reszta to zwykła hałastra. To akurat od czasu ZSRR się nie zmieniło. Należy też pamiętać, że Chiny konkurują z Rosją. Powiecie, że z USA też... Tak, to prawda, ale zobaczcie- jakby Chiny zajęły część Rosji, to w swoim rejonie nie miałyby sobie równych... w sumie już nie mają. Ruscy mają tyle siły żeby zajmować małe i słabe państewka, ale cała reszta to tylko napinanie muskułów przez chuderlaka.
~Krzysiek
Człowieku Rosja ma więcej bomb nuklearnych (8000 sztuk atomówek) niż USA (7300 bomb atomowych), czy Francja (300 bomb atomowych) lub Chiny (250 atomówek). Więc nie pitol mi tu o potędze militarnej USA czy tym bardziej Chin.
~aa3 odpowiada ~Krzysiek
W przypadku tego typu broni wg ciebie 700 sztuk to różnica? Jak ty uważasz, że atom to jedyne co świadczy o potędze armii, to jesteś idi otą. W konwencjonalnym uzbrojeniu kacapy nie dorastają USA do pięt.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki