REKLAMA

USA oferują 10 mln USD za informacje nt. zagranicznych ingerencji w wybory

2022-07-01 16:47
publikacja
2022-07-01 16:47
USA oferują 10 mln USD za informacje nt. zagranicznych ingerencji w wybory
USA oferują 10 mln USD za informacje nt. zagranicznych ingerencji w wybory
fot. Evgenii Emelianov / / Shutterstock

Departament Stanu USA ogłosił w piątek, że oferuje nagrodę w wysokości do 10 mln dolarów za informacje na temat zagranicznych ingerencji w amerykańskie wybory. Nagrodzone zostaną informacje prowadzące do identyfikacji sprawców lub udaremnienia takich prób.

Jak podał w komunikacie resort dyplomacji, poszukiwane są informacje "prowadzące do identyfikacji lub lokalizacji jakiegokolwiek zagranicznego podmiotu, który świadomie był lub jest zaangażowany w zagraniczną ingerencję w wybory, a także informacje prowadzące do zapobieżenia, udaremnienia lub korzystnego rozwiązania aktu ingerencji".

Dodano, że aktami ingerencji mogą być m.in. manipulacje głosami, wtargnięcia do baz danych, kampanie dezinformacyjne i inne wrogie działania w cyberprzestrzeni.

Tegoroczne wybory do Kongresu USA i władz lokalnych odbędą się w listopadzie, a kampania już trwa. Amerykańskie służby spodziewają się, że podobnie jak w poprzednich latach, również i teraz wybory będą celem operacji zagranicznych, zwłaszcza z Rosji, Chin i Iranu.

Według Departamentu Stanu, od rozpoczęcia programu Rewards for Justice w 1984 roku, w ramach którego oferowane są nagrody za informacje ważne dla bezpieczeństwa USA, resort wypłacił ponad 250 mln dolarów ponad 125 osobom.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
samsza
0 $ za informacje o okradzeniu Trumpa w wyborach.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki