USA objęły sankcjami wenezuelską firmę wydobywającą złoto

USA nałożyły we wtorek na Wenezuelę kolejne sankcje w ramach - jak pisze Reuters - starań o odcięcie rządu dotychczasowego prezydenta Nicolasa Maduro od funduszy. Tym razem celem sankcji jest państwowe przedsiębiorstwo Minerven zajmujące się wydobyciem złota.

(fot. Serge Attal / VISUM / FORUM)

Sankcjami objęto także szefa tego przedsiębiorstwa Adriana Perdomo. Resort finansów USA podkreślił, że przedsiębiorstwo Minerven wspiera reżim Maduro, wkracza na ziemie rdzennej ludności, przyczynia się do wylesiania i zaostrzania innych problemów środowiskowych w Wenezueli.

Ogłoszone we wtorek sankcje zabraniają podmiotom USA wszelkich transakcji finansowych z tym przedsiębiorstwem i jego szefem. Aktywa Minerven w USA zostają zablokowane.

Przywódca wenezuelskiej opozycji Juan Guaido, który w styczniu ogłosił się tymczasowym prezydentem, kwestionując legalność reelekcji Maduro, stara się zapobiec sprzedaży złota, wskazując, że wpływy z tego tytułu wykorzystuje Maduro.

Wiele krajów, w tym USA i większość państw Unii Europejskiej, uznało Guaido za prawowitego prezydenta Wenezueli. Maduro zachowuje jednak poparcie Rosji i Chin, a także kontrolę nad instytucjami państwowymi i armią.

az/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 mooooo

Jankesi już zapomnieli jak Indian rdzennych mieszkańców Ameryki północnej pozamykali w rezerwatach ??? No ale takie jest współczesne warcholstwo ?

! Odpowiedz
0 21 talmud

dlaczego kraj ktory mieni sie cywilizowanym & demokratycznym probuje zadac maximum cierpienia potrzebujacemu krajowi ?
dlaczego ten sam kraj nie wstawi sie za ludzmi cierpiacymi w palestynie & jemenie
wie ktos ?

! Odpowiedz
5 21 zenonn

Globalny bandyta narzuca innym swoja wolę. Na co liczy? Na aplauz?
447
Dobry indianin to,...
Fuj

! Odpowiedz
5 25 sel

Najwięksi "przyjaciele" Wenezueli robią wszystko żeby pomarli z głodu albo oddali swoje złoża ropy, nie ważne dzieci w inkubatorach i biedni ludzie potrzebujący pomocy? nie pozwolą im pracować i sprzedawać owoców pracy za inne owoce.

! Odpowiedz
17 6 1984

Gdzie podziewają się pieniądze "przyjaciół" z Chin i Rosji? Wpompowali w ten kraj dziesiątki miliardów, a wszystko się sypie. Gdy poleciały drutem wiązane słupy obwiniono USA o cyberatak, śmiech na sali. Uważaj na swoje bezpieczniki bo USA też może dokonać na nie cyberataku. Albo na nocną lampkę...

Gdyby komunizm wprowadzić na Saharze to po tygodniu zabraknie piachu. W Wenezueli spada wydobycie ropy pomimo chińskich i rosyjskich "inwestycji". Z eksportera wołowiny i wielu produktów żywnosciowych stali sie importerami. NIe brakuje jedyne boliwarów. Gdy napadli na bank wyniesli wszystko poza pieniędzmi. Zapewne to także wina USA.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil