REKLAMA

USA: kolejny stan zalegalizuje marihuanę?

2014-02-28 08:33
publikacja
2014-02-28 08:33

Alaska może stać się trzecim stanem, w którym marihuana zostanie zalegalizowana. Referendum w tej sprawie odbędzie się w sierpniu.


Źródło: Thinkstock

Wczoraj gubernator Alaski Mead Treadwell zaakceptował petycję, pod którą podpisało się 36 000 mieszkańców stanu – o 6 000 więcej niż wymagało tego prawo.

Oprócz wniosku o legalizację marihuany, mieszkańcy największego pod względem powierzchni stanu Ameryki będą głosować nad podniesieniem płacy minimalnej do 9,75 dolara za godzinę.

Jeżeli legalizacja marihuany na Alasce w drodze referendalnej się powiedzie, osoby, które ukończyły 21 rok życia będą mogły posiadać na własny użytek do 28 gram narkotyku oraz do sześciu roślin konopii.

System regulowania sprzedaży ma być oparty na obostrzeniach funkcjonujących już w dwóch innych stanach, które zalegalizowały marihuanę – w Kolorado i Waszyngtonie. Na każdej sprzedanej w hurcie uncji marihuany stan Alaska ma pobierać w formie podatków ok. 50 dolarów.

Obecnie marihuana jest na Alasce legalna jedynie do celów medycznych. W grupie tej znajdują się jeszcze Arizona, Kalifornia, Connecticut, Delaware, Hawaii, Illinois, Maine, Massachusetts, Michigan, Montana, Nevada, New Hampshire, New Jersey, Nowy Meksyk, Rhode Island, Vermont i Oregon.

Zdaniem komentatorów ostatni z wymienionych stanów będzie kolejnym, w którym zorganizowane zostanie referendum dotyczące całkowitego zalegalizowania marihuany.

/mz

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~musk
po pierwsze marihuana to nie narkotyk
po drugie pisze się konopi nie konopii matole
i tacy ludzie jak ty piszą "artykuły" żal....
~endi
żucie liści koki likwiduje uczycie głodu , tym samym można stracić wiele kilogramów bez większych wydatków na medykamenty czy katowania się w klubach fitness , nie ma przy tym ryzyka uzależnienie czy jakichś innych niebezpieczeństw dla zdrowia , aż dziw , że świeże liście koki nie są dostępne w Polsce
~damianko
ZIOŁO JEST DOBRE BO NATURALNE, co ma do tego heroina czy kokaina?
~kupoiy
Kłopoty ze zrozumieniem tekstu? Gdzie jest napisane że legalizują heroinę lub kokainę? Ja widzę tylko tekst o konopiach. Porównywanie heroiny i kokainy z konopiami, to jakbyś na równi traktował pifko czy winko ze spirytusem technicznym.

Albo więc nie odróżniasz miękkich narkotyków od twardych, co znaczy że jesteś ignorantem,
Kłopoty ze zrozumieniem tekstu? Gdzie jest napisane że legalizują heroinę lub kokainę? Ja widzę tylko tekst o konopiach. Porównywanie heroiny i kokainy z konopiami, to jakbyś na równi traktował pifko czy winko ze spirytusem technicznym.

Albo więc nie odróżniasz miękkich narkotyków od twardych, co znaczy że jesteś ignorantem, który nie powinien wypowiadać się na tematy, o których nie ma bladego pojęcia. Albo celowo manipulujesz, a wtedy tym bardziej twoja wypowiedź niewarta jest uwzględnienia.
~re mlody
dzikie plemiona - piszesz
a Polska to przeciez DZIKI KRAJ -- wyp Drzewieckiego
~re
świat się coraz bardziej degeneruje ..żeby z tym postępem potrafili choć jedna komórkę ludzka wyprodukować jeśli mamy być nowocześni to lepiej znieść senat i sejm ..w końcu w dobie internetu to troszkę przestarzała forma komunikacji i sprawowania władz
~kapo
Alkohol tez byl zabraniany - prochibicja- dzis jest uzywany i nie ma problemu
ameryka poludniowa amazonia -uzywa koke od lat i nie ma problemu
swiat idzie do przodu
~mlody
Jeśli dzikie plemiona amazoni to postęp to tylko patrzyć jak będziemy jeść sąsiada z grilla .
~konserwatysta
broń, narkotyki, związki homoseksualne, eutanazja, aborcja, adopcja dzieci przez pedałów- zepsucie świata sięga zenitu. mam nadzieję że do tego nie dojdzie w Polsce. precz z liberałami i taką demokracją
~kapo
oczywiscie
POlakoland zawsze na koncu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki