REKLAMA

Zakłady energetyczne w Kalifornii apelują, by nie ładować "elektryków" w godzinach wieczornych

2022-09-01 06:18
publikacja
2022-09-01 06:18

Przedłużająca się fala ekstremalnych upałów, a co za tym idzie wysokie zapotrzebowanie na prąd, zrodziło apele, żeby mieszkańcy Kalifornii nie ładowali swych pojazdów elektrycznych. Wystąpiły o to zakłady energetyczne.

Zakłady energetyczne w Kalifornii apelują, by nie ładować "elektryków" w godzinach wieczornych
Zakłady energetyczne w Kalifornii apelują, by nie ładować "elektryków" w godzinach wieczornych
fot. Krystian Maj / / FORUM

Paradoksalnie wezwania o dobrowolne oszczędzanie prądu pojawiły wkrótce po ubiegłotygodniowej zapowiedzi władz stanowych, że od 2035 roku w całym stanie będzie obowiązywał całkowity zakaz sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi.

"Trzy najważniejsze działania związane z oszczędzaniem energii to ustawienie termostatów klimatyzacji na 78 stopni Fahrenheita (25.5 Celsjusza) lub wyższej, unikanie używania urządzeń zużywających dużo prądu a także ładowania pojazdów elektrycznych oraz wyłączanie niepotrzebnych świateł" - oznajmiło Amerykańskie Stowarzyszenie Energetyki Publicznej (APPA).

Wezwania dotyczy zwłaszcza godzin wieczornych, kiedy ludzie wracają do domów i ładują samochody w czasie, gdy zapotrzebowanie na energię jest najwyższe.

"Jeśli pozostawimy to bez kontroli (…) obciążenie sieci potencjalnie przewyższy obecną jej zdolność do zaspokojenia popytu" – argumentowali naukowcy z uniwersytetu Cornell.

Kalifornia ma najwięcej w Stanach Zjednoczonych samochodów elektrycznych z ponad 1,1 mln zarejestrowanych pojazdów. Stanowi to 43 proc. krajowych pojazdów tego typu.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że w całym stanie działa obecnie tylko 80 tys. publicznych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jest to o wiele za mało, by zaspokoić potrzeby. Szacowane one są na 1,2 mln takich stacji do 2030 roku.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ jm/

Tematy
BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

BLACK WEEK na Pracuj.pl! - 40% na wszystko. Dodaj ogłoszenie, znajdź pracownika!

Advertisement

Komentarze (29)

dodaj komentarz
ministerprawdy
Jakby te elity co nami rządzą obecnie ludźmi na świecie wsadzić na pustynie to po paru latach nastąpi deficyt i reglamentowanie piasku.
mirek6504
Kaliforniczcy zapewne bardzo chętnie skorzystali z innych środków komunikacji aby dostać się do pracy czy po zakupy takich jak,,,Metro, tramwaje, autobusy ale tego tam po prostu nie ma więc występuje proces dziczy kto pierwszy ten lepszy
katsurimoto
Za czyste powietrze mają.
Przy obecnych cenach spalinówka jest tańsza. Przynajmniej w Holandii.
wibor3m10procent
Czy radzą awaryjny zaprzęg konny do Tesli..?
abcx
Postępy postępu - kupujcie samochody elektryczne ale ich nie ładujcie :D
eobywatel
ludzie, czytajcie ze zrozumieniem przed skomentowaniem, nagłówek wprowadza (chyba celowo) w błąd. Nie USA a jeden stan - Kalifornia i nie rząd a prywatna elektrownia, która nie zadbała o infrastrukturę i teraz rżnie głupa...
eobywatel
ilustracja na początku artu, to plugin hybrid - Opel Ampera, produkowany do 2014 roku, z akumulatorem na 80km więc wybór zdjęcia tylko potwierdza że redaktor ma jakieś braki w wiedzy i uprzedzenia do samochodów elektrycznych :/
pozhoga odpowiada eobywatel
Może nie miałby uprzedzeń, gdyby toto nie było chojnie dotowane z pieniędzy podatników i nachalnie promowane przez mainstream aż do zarzygania?
pozhoga
Czytaj ze zrozumieniem: nie prywatna elektrownia tylko rząd stanowy i APPA, a ten ,,tylko jeden stan" ma prawie połowę wszystkich ,,elektryków" zarejestrowanych w USA. Czyli problem jest ogromny.
eobywatel odpowiada pozhoga
jednak coś Ty niedoczytałeś, napisane jest że apel pochodzi od zakładów energetycznych a nie od rządu stanowego, APPA to not-for-profit zrzeszający elektrownie, których właścicielem są lokalne społeczności, to chyba one powinny zadbać o infrastrukturę, czyć nie?

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki