USA apelują do Europy o zagwarantowanie praw imigrantów

Europa powinna walczyć z przemytem ludzi i zagwarantować imigrantom poszanowanie przysługujących im praw - oświadczył w piątek Biały Dom. Według najnowszych danych ONZ od początku roku do Europy drogą morską przedostało się ponad 300 tys. ludzi.

Josh Earnest, rzecznik Białego Domu
Josh Earnest, rzecznik Białego Domu (fot. AP Photo/Carolyn Kaster / EastNews)

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest dodał, że kryzys imigracyjny w Europie pokazuje, iż skutki niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie oddziałują daleko poza region.

Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) poinformował w piątek, że ponad 300 tys. uchodźców i migrantów przybyło do Europy przez Morze Śródziemne od początku 2015 r., w tym ok. 200 tys. osób dotarło do Grecji, a ok. 110 tys. do Włoch. W całym ubiegłym roku do Europy przedostało się 219 tys. osób. Zdaniem UNHCR ucieczkę uchodźców do Europy powodują pogarszające się warunki w Syrii i krajach sąsiadujących z nią.

W czwartek na autostradzie we wschodniej Austrii znaleziono zwłoki 71 prawdopodobnie syryjskich uchodźców, w tym czworga dzieci. Ciała znajdowały się w ciężarówce chłodni, odstawionej przez przemytników w zatoce awaryjnej na autostradzie A4 między granicą Węgier a Wiedniem.(PAP)

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 ~Rafał

Ale o co ten cały krzyk w komentarzach? Gość powiedział wyraźnie, że Europa powinna podjąć kroki, aby ograniczyć przemyt ludzi. Nigdzie nie apeluje o przyjmowanie wszystkich jak leci.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

! Odpowiedz
0 17 ~USAKłamcy

Amerykanie stają się coraz bardziej bezczelni. To oni sami zdestabilizowali sytuację polityczno-społeczną na całym Bliskim Wschodzie oraz w płn. Afryce i to oni powinni ponosić koszty związane z zatrzymaniem i utrzymaniem setek tysięcy imigrantów na Bałkanach, we Włoszech i Hiszpanii.

! Odpowiedz
0 19 ~ZNAWCA

A TO JUDASZE!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
1 32 ~tyle_w_temacie

ale sami to meksykanów łapią w siatkę i deportują, o jakim poszanowaniu praw dla nielegalnych emigrantów mówią? ma prawo dostać kanapkę na drogę i odpłynąć bananową łódką którą przypłynął, no i o jakich pogarszających się warunkach w Syrii mowa? jak koleś na 5cio osobową rodzinę dostał 3tys zł i darmowe mieszkanie po czym stwierdził że woli wracać niż umrzeć w Polsce z głodu... na takie przywileje to nawet rodowity Polak nie może liczyć, nawet jak dwóch rodziców robi na śmieciówce to nie mają takich pieniędzy a co dopiero za darmo plus opłacone mieszkanie, nie ma tu czego komentować USA to najwięksi hipokryci na świecie, jako nielegalny emigrant na łódce u wybrzeży USA masz PRAWO dostać serię z karabinu automatycznego po bucie jeśli nie zawrócisz albo na darmowe "wakacje" w Guantanamo, torturowany (przepraszam będzie na tobie wywierana presja fizyczna) i przetrzymywany bez końca bez postawienia zarzutów, chyba pojadę do meksyku i przedostanę się nielegalnie do USA i oddam się w ręce tamtejszych władz żądając przysługujących mi praw, tylko się obawiam że przysługujące mi prawa to dostanie paralizatorem gazem i obciążenie kosztami deportacji

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 ~MOST

kochani mieszkancy i zarzad Unii. nalezy zfinansowac statki i samoloty do przerzutu uchodzcow z Syrii i innych krajow zasmiecajacych nasz kontynent do Stanow Zjednoczonych Ameryki Polnocnej w trybie natychmiastowym i obligatoryjnym, to takie proste wymagajace niestety sporo cojones, zwlaszcza od Niemcow, ci z kolei ze zrozumialym kompleksem winy przyjmuja setki tysiecy uchodzcow, ktorzy juz zagrazaja stabilnosci kraju, a USrA wsadziwszy kij w mrowisko w Afryce i Azji Mniejszej smieje sie w kulak, ze jej gospodarczy konkurent Niemcy ma pod gorke. Kazdemu uchodzcy w Polsce pod rygorem wywyalenia z roboty powinno sie zaproponowac wyjazd do USrA lub Israela a wlasciwie zmusic i kanalami dyplomacyjnymi ( jak MOST) przerzucic do USrA lub Israela i koniec klopotow, Winowajcy niech ponosza konsekwencje, to oczywiste

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 23 ~saser

pilnuj swego nosa jankesie a dla indian panstwo nalezy sie a co z meksykiem stan teksas zajeli to dobrze cwaniaki

! Odpowiedz
0 20 ~Ech

Jeszcze więcej destabilizacji, inwazji i finansowania arabskich wiosen, zobacze ile państw z dyktatur trzymających ludzi za mordy zrobiło się wylęgarnią terrorystów, bo zainstalowaniu tam "demokracji": Afganistan, Irak, Tunezja, Libia, Egipt, Syria (częściowo, bo bez inwazji, ale opozycja szkolona przez CIA założyła Państwo Islamskie).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 ~stach

a granica z Meksykiem?

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,1% XII 2018
PKB rdr 5,1% III kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,2% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 274,95 zł XII 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,1% I 2019

Znajdź profil