REKLAMA

USA: Ustawa Magnitskiego rozszerzona

2016-12-08 20:49
publikacja
2016-12-08 20:49
fot. UPI Photo / eyevine /

Amerykański parlament przyjął przepisy rozszerzające na cały świat działanie tak zwanej Ustawy Magnitskiego, która pozwala na nałożenie sankcji na osoby łamiące prawa człowieka. Przepisy są częścią przegłosowanego przez Kongres budżetu sił zbrojnych USA.

Oryginalna Ustawa Magnitskiego została uchwalona przez Kongres pod koniec 2012 roku. Pozwalała ona na pozbawienie wiz do USA i zamrożenie środków finansowych osobom współodpowiedzialnym za śmierć Siergieja Magnitskiego - prawnika, który ujawnił nadużycia w rosyjskich służbach skarbowych. Grupa kongresmenów, w tym republikańscy senatorowie John McCain i Ben Cardin przeforsowała możliwość rozszerzenia tych sankcji na inne przypadki łamania praw człowieka - zarówno w Rosji, jak i w innych krajach świata.

Przełomowy charakter dołączonych do budżetu obronnego przepisów zwanych "Globalną Ustawą Magnitskiego" polega na tym, że w przeszłości Stany Zjednoczone nakładały sankcje głównie na rządy poszczególnych krajów lub organizacje. Nowe prawo pozwala na nałożenie ich na pojedyncze osoby. Globalna Ustawa Magnitskiego wejdzie w życie po podpisaniu przez Baracka Obamę. Biały Dom odmówił odpowiedzi na pytanie, jaką decyzję podejmie prezydent Stanów Zjednoczonych.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngtonmcm/sk

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Magnitski
...gdy ta ustawa obejmie też Stany Zjednoczone , to pełna zgoda będzie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki