USA: Starbucks oszukiwał klientów

Na temat niektórych pozwów Amerykanów i ich absurdalności zaczęły już krążyć legendy. Po raz kolejny sąd przyznał rację niezadowolonym klientom sieci Starbucks, którzy chcą pozwać popularną sieć kawiarni o celowe oszczędzanie na mleku. 

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

Dwóch klientów różnych kawiarni Starbucks w Stanach Zjednoczonych postanowiło wytoczyć sprawę przeciwko firmie za to, że kupiona przez nich caffe latte zawierała o 25 proc. mniej mleka, niż zakłada receptura. Klienci zwrócili uwagę na to, że zaznaczona linia w dzbankach do podgrzewania mleka, która powinna wskazywać sugerowaną objętość napoju, jest narysowana zbyt nisko, co skutkuje brakiem 1/4 mleka w podawanej latte.

Sąd rejonowy w San Francisco orzekł, że powodowie mogą dochodzić odszkodowania za oszustwo i reklamy, które wprowadziły ich w błąd - donosi serwis The Guardian. Rzecznik prasowy firmy Starbucks był przekonany, że sędzia oddali pozew za brak merytorycznych argumentów.

Zbyt gorąca kawa, pasy bezpieczeństwa, które nie działają pod wodą czy ponownie malowany nowy samochód BMW – kwoty zadośćuczynienia, które za takie i podobne przypadki dostali Amerykanie, bywają zdumiewające - więcej na ten temat pisaliśmy w artykule na temat głośnych pozwów amerykańskich konsumentów.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 ~pff

A skąd ten redaktorski sarkazm??? Tak powinno być. Tylko u nas toleruje się w sprzedaży badziewie. Efekt: szukam profesjonalnych artykułów i informacji, a dostaję to.

! Odpowiedz
0 2 ~Konsument

W sumie tak... Ci sciemniaja na reklamach a obywatele maja prawo to wyprostować... Jesli nie ma insytuacji ktora by to kontrolowala to rozwiazą sprawe w sadzie... Na tym to polega zeby przedsiebiorcy sie nie rozpuscili na tym wolnym rynku.

! Odpowiedz
15 9 ~problem

a kto każe im pić kawę w starbucksie nie ma innych kawiarni ???

! Odpowiedz
1 7 ~bertsi

Typowe podejście chłopa pańszczyźnianego.

! Odpowiedz
3 17 ~Człowiek

Ile jest mięsa w mięsie a ile % wagowo jest wskrzkniętych środków konserwujących???

! Odpowiedz
2 17 ~doświadczony

w polsce to niemożliwe - mafia establiszmentu pilnuje aby niewolnicy nie mieli takowej świadomości nie wspomne o możliwości

! Odpowiedz
1 29 ~mk

Fakt, że taki artykuł pojawia się w polskich mediach jako coś dziwacznego, tylko uświadamia mnie, że nasz kraj to ciągle bezprawie i ciche przyzwolenie na kantowanie.
Bardzo dobrze, że Amerykanie oskarżyli firmę o oszustwo. U nas co by było? Nie chcę pisać, że ubytek 0,25 dawki mleka to koszt <1 grosza co nie podlega pod ściganie... Taki kraj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~gr

To tylko świadczy o tym, że niektórzy prawnicy w USA mają farta.
Która polska kancelaria podjęłaby walkę z globalnym koncernem? Kto zapłaci?
Prawnicy najęci przez starbucks wygrają kolejną rundę procesu, ale to już medialne nie będzie.
Odszkodowanie za mleko? Odbiorą sobie w najblizszej knajpie w naturze? Będa pić mleko aż sie zrzygają i zesrają?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~pff

Nie "ciche przyzwolenie na kantowanie", tylko głośne.

! Odpowiedz
3 21 ~Człowiek

A za polewanie Wietnamczyków chemikaliami? Za napaść na Irak? Libie? ....Za wywoływanie konfliktów? Za ustawianie kryzysów światowych? Kiedy otworzą archiwa lat 1915-1956? Co zniszczyły się???

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil