Senat USA zatwierdził porozumienie budżetowe

Senat USA w głosowaniu przeprowadzonym w piątek nad ranem zatwierdził solidną przewagą głosów porozumienie budżetowe przywódców obu partii. Porozumienie to, w przypadku zaaprobowania przez Izbę Reprezentantów, pozwoli na wznowienie działalności rządu federalnego.

Wcześniej republikański senator Rand Paul swym wielogodzinnym wystąpieniem zablokował głosowanie nad ponadpartyjnym porozumieniem budżetowym, doprowadzając w minutę po północy czasu miejscowego w piątek do drugiego w tym roku zawieszenia działalności rządu federalnego USA.

(fot. Eric Thayer / Reuters)

Senator ze stanu Kentucky Rand Paul, który jest przedstawicielem libertariańskiego, fiskalnie konserwatywnego skrzydła partii podczas wielogodzinnego wystąpienia w Senacie (gdzie długość wystąpień jest nieograniczona) argumentował, że porozumienie - osiągnięte w środę podczas prowadzonych za zamkniętymi drzwiami negocjacji przywódców Partii Republikańskiej i Partii Demokratycznej - poprzez zniesienie istniejących ograniczeń wydatków rządowych przyczyni się do poważnego zwiększenia i tak już astronomicznego zadłużenia rządu federalnego. Zadłużenie to wynosi obecnie ponad 20 bilionów dolarów.

Dodatkowo - wskazywał senator Paul - liczący 700 stron tekst tego kluczowego porozumienia budżetowego został wydrukowany dopiero w czwartek nad ranem i rzadko który z senatorów miał okazję zapoznać się z jego treścią. (PAP)

tzach/ cyk/


Źródło: PAP

Przeczytaj więcej na temat: USA: giełdy i gospodarka

Wyzeruj prowizję w pożyczce online. 0% prowizji. 100% online. RRSO 17,70%
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 talmud

napisz jeszcze co maja chinczycy jak jestes takim piewca chinskiej " inowacyjnosci"

HAHAAAHAA
tylko beka z tych komunistycznych trolli

! Odpowiedz
3 10 ajwaj

Dadza rade:) Chinczycy maja nowe, wydajniejsze drukarki zielonej kasy :)

Na deficyt handlowy USA niewiele to wplynie - wzrósl i tak w 2017 o 12,1 % do 566 mld $ > Min. Handlu kal-bojs
PiSy ratuja jak moga > kupuja niegotowe, niesprawdzone Patrioty (nowy, nieisteniejacy typ) w przyspieszonym tempie :) > Blaszczak

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl