REKLAMA

USA: Facebook płaci stażystom 8000 dol. miesięcznie

2017-05-05 09:58
publikacja
2017-05-05 09:58
USA: Facebook płaci stażystom 8000 dol. miesięcznie
USA: Facebook płaci stażystom 8000 dol. miesięcznie
fot. Dado Ruvic / / FORUM

Staż za doświadczenie? Nie w tych firmach - Glassdor opublikował ranking 25 korporacji, które najwięcej płacą swoim stażystom. Pierwsze miejsce zajmuje Facebook z ofertą praktyk za 8000 dol. miesięcznie. 

fot. Shailesh Andrade / / FORUM

W grupie 25 przedsiębiorstw, które najbardziej cenią swoich stażystów, znalazły się firmy przede wszystkim z branży technologicznej i finansowej. 

Najlepiej płatne staże w Stanach Zjednoczonych
Firma

Mediana miesięcznego wynagrodzenia

dla stażysty (USD)

Facebook 8000
Microsoft 7100
ExxonMobil 6507
Salesforce 6450
Amazon 6400
Apple 6400
Bloomberg L.P. 6400
Yelp 6400
Yahoo 6080
VMware 6080
Google 6000
NVIDIA 5770
Intuit 5440
Juniper Networks 5440
Workday 5440

BlackRock

5400
Adobe 5120
MathWorks 5120
Qualcomm 5040
Capital One 5000
Chevron 5000
Accenture 4960
Deutsche Bank 4640
AIG 4616
Bank of America 4570
Źródło: opracowanie własne Bankier.pl na podstawie raportu firmy Glassdoor

Jak zauważa serwis CNN Money, roczna mediana zarobków  stażysty pracującego dla Facebooka wynosi 96 000 dol., podczas gdy średnioroczne dochody gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych w 2015 roku wyniosły 56 516 dol. 

Facebook, Salesforce, Apple, Adobe nie ma w tej chwili żadnych ofert dla stażystów z Polski. Dwie oferty czekają za to dla studentów z Warszawy w siedzibie Microsoftu.

W Polsce realia wyglądają jednak nieco inaczej. Jedynie 1/5 polskich studentów otrzymała wynagrodzenie za praktyki lub staż. Więcej na ten temat pisaliśmy na łamach Bankier.pl w artykule: Stażyści tanią siłą roboczą.

WSZ

Źródło:
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (47)

dodaj komentarz
~jygvgh
A w Polsce pracownik z fachem w reku i doswiadczeniem 500 $ :D
~dwiestronymedalu
niezle jak na poczatek ale TE KOSZTY UTRZYMANIA!!! -trzeba placic za wynajem mieszkania(w duzych miastach,gdzie sa te firmy jest DROGO),- samochod(w Ameryce to nie luksus a rzeczNIEZBEDNA),-wszelkie ubezpieczenia,-zarcie(nie masz tu czasu,zeby cos se samemu ugotowac) itd. itp.
~Rick
Ja to zsumuję.
Dlaczego w Polsce jest tak materialnie i duchowo źle ?
Z jednej strony obrzezani , z drugiej strony naiwność. To wszystko w perspektywie walki masonów z religią katolicką. Każdy kto pomija te walkę o duszę świata jest ignorantem. Jako Naród o korzeniach katolickich jesteśmy szczególnie na celowniku.
Ja to zsumuję.
Dlaczego w Polsce jest tak materialnie i duchowo źle ?
Z jednej strony obrzezani , z drugiej strony naiwność. To wszystko w perspektywie walki masonów z religią katolicką. Każdy kto pomija te walkę o duszę świata jest ignorantem. Jako Naród o korzeniach katolickich jesteśmy szczególnie na celowniku. Można nawet odważyć się powiedzieć, że jesteśmy najważniejszym Narodem w Europie. Dlaczego ? Inne juz swoją walkę przegrały i są przewidywalne. A Polacy ? Wiele bitw przegrano. Polacy zaakceptowali zmieniona religię po soborze watykańskim II. Ale jakby wciąż nie jest to ta religia właściwa masonom. Czy uda się zmienić ja tak aby oszukani katolicy i tego nie poznali ? Cóż, nie jest to łatwe zamienić Boga Lucyferem. Ale nie niemożliwe. ...Polacy czytajcie przedsoborowe dzieła i myślcie logicznie !
~lucyfer
Lucyfer to wymysł klechów żeby straszyć motłoch religijny
~hmm
a obok artykuł o podwyżkach w tesco 40 zł brutto
~bogart
Nie bardzo rozumiem czym tu się jest podniecać.
Bartuś Misiewicz (ex pomocnik aptekarza) bez skończonych studiów zarabiał PLN 50k na miesiąc u Antoniego czyli ok USD 13 k na miesiąc. Zarabiał niedługo bo niedługo ale jednak zarabiał.
Czyli można w Polsce zarabiać godziwe pieniądze, ano można tylko trzeba wiedzieć
Nie bardzo rozumiem czym tu się jest podniecać.
Bartuś Misiewicz (ex pomocnik aptekarza) bez skończonych studiów zarabiał PLN 50k na miesiąc u Antoniego czyli ok USD 13 k na miesiąc. Zarabiał niedługo bo niedługo ale jednak zarabiał.
Czyli można w Polsce zarabiać godziwe pieniądze, ano można tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić.
Czy trzeba studiować na Stanford University czy Harvard University za olbrzymie czesne - moim zdaniem nie trzeba.
Można studiować w "szkole" Ojca Dyrektora Tadeusza - gorsza od Stanford Uni czy Harvard Uni chyba nie jest - skoro nawet "jeszcze nie absolwenci" zarabiają potężną kasę
~aaaawssedd
Mozna zarabiac i jeszcze wieksze pieniadze. Malo to ludzi jest bez wyksztalcenia co pootwierali biznesy? Ja mam 26 lat i jestem milionerem. A sa mlodsi odemnie i bogatsi. Az mi glupio ze tyle czasu na studia zmarnowalem.
~Opsie
Wiekszość postów to typowa zawiść...to analizy ile tak naprawdę w USA nie zarabiają. Jak ktoś kiedyś powiedział że jak ci Polak nie zaszkodził to już ci pomógł - święta prawda.
~zez
Nie zawiść tylko wykpiwanie tego taniego PR-u. W Polsce gdy ktoś pisze o swoich zarobkach brutto bez podania kosztów swojego utrzymania to też należy mu się wyśmianie
~pog odpowiada ~zez
W ten sposób patrząc, to ja po opłaceniu kredytów, czynszu, rachunków, zakupie jedzenia, alkoholu i paliwa... zarabiam niecałe 2000.
Rozumiem, że to jest dla Ciebie miarodajna wartość :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki