REKLAMA

USA: Atak hakerski na Dow Jonesa

2015-10-16 21:47
publikacja
2015-10-16 21:47

FBI prowadzi dochodzenie w sprawie hakerskiego cyberataku na grupę mediową Dow Jones, należącą do NewsCorp, czyli imperium medialnego miliardera Ruperta Murdocha.

fot. REUTERS / / FORUM

"Wiemy o ataku informatycznym i prowadzimy dochodzenie" - powiedział AFP rzecznik nowojorskiego oddziału FBI, potwierdzając doniesienia mediów.

Pytany o to, czy za cyberatakiem mogą stać rosyjscy hakerzy - jak twierdzi agencja Bloomberg News - rzecznik odmówił komentarza.

Według Bloomberga hakerzy zdołali włamać się do systemu informatycznego Dow Jones i ukradli stamtąd objęte embargiem informacje o przedsiębiorstwach, które grupa (a zwłaszcza agencja działająca pod tą samą nazwą) otrzymuje do publikacji w wyznaczonym terminie jak wiele innych mediów. Tego rodzaju informacje mogą mieć znaczenie dla rynków finansowych.

Kilka dni temu Dow Jones ujawnił, że hakerzy usiłowali wedrzeć się do jego systemu informatycznego w celu kradzieży danych blisko 3,5 tys. klientów firmy.

Tym razem cyberatak był poważniejszy - informuje Bloomberg News.(PAP)

kot/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~ojom
Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Gdyby ktoś miał wątpliwości, to mój komentarz oczywiście dotyczy aktualnej pogody, a nie treści artykułu, którego nie czytałem i nie wiem o czym jest on.
~Dżejms
Z jednej strony mówią że Rosjanie to zacofanie a tu nagle atak hakerski. Trzeba się zdecydować- czy są zacofani czy nie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Strike-Force-2
Czego się spodziewali gdy w mediach reklamuje się wszystko bezkrytycznie np. "Hunt or Be Hunted" Odwiedźcie mnemonik.pl tam może was coś natchnie na dobry pomysł.
~Tomek
Chcieli wcześniej uzyskać informacje. Na rynkach każdy chce pierwszy załadować się do odjeżdżającego pociągu, lub w porę z niego wyskoczyć. Swoją drogą to mogła być też próba manipulacji danymi, które posiada DJ. Takie przypadki zdarzały się już wcześniej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~JA6969
Dobre zabezpieczenia mieli. A swoją droga jeżeli to prawda to gratulacje dla rosjan

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki