USA: 16 stanów pozywa Trumpa do sądu w związku ze stanem wyjątkowym

Władze 16 amerykańskich stanów złożyły w poniedziałej pozew do sądu przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w związku z jego decyzją o ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

(fot. Leah Millis / Reuters)

Pozew został złożony w Sądzie Rejonowym dla Okręgu Północnego w Kaliforni.

"Pozywamy Prezydenta Trumpa do sądu, aby zablokować jego nadużycie władzy prezydenckiej - napisał w oświadczeniu prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra z Partii Demokratycznej - Wzywamy prezydenta Trumpa, aby powstrzymał się od jednostronnego okradania podatników. Gabinet prezycencki to nie miejsce na teatr".

Donald Trump w piątek podpisał rozporządzenie o ogłoszeniu stanu wyjątkowego, by bez zgody Kongresu zdobyć fundusze na mur na granicy z Meksykiem. Amerykański prezydent podkreślił, że wykorzysta przywileje władzy wykonawczej, by obejść decyzje Kongresu, i pozyska więcej publicznych pieniędzy na ten projekt. (PAP)

zm/


Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 abcx

Śmieszne że w USA nie mogą się dogadać w sprawie pieniędzy na mur a w tej samej ustawie budżetowej bez żadnych problemów dodać środki na budowę murów w Izraelu 5mld$ i na Ukrainie 1mld$

! Odpowiedz
3 5 matpoz1

Delikatnie mówiąc to szczyt hipokryzji, żałują kilku mld. na zabezpieczenia, które na pewno zredukowały by znacznie napływ nielegalnych imigrantów, a wydaja setki mld. $ na leczenie, opiekę itp. nielegalnych imigrantów.

! Odpowiedz
15 4 wujeksasza

Do paki z tym pajacem

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil