USA: 16 stanów pozywa Trumpa do sądu w związku ze stanem wyjątkowym

Władze 16 amerykańskich stanów złożyły w poniedziałej pozew do sądu przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w związku z jego decyzją o ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

(fot. Leah Millis / Reuters)

Pozew został złożony w Sądzie Rejonowym dla Okręgu Północnego w Kaliforni.

"Pozywamy Prezydenta Trumpa do sądu, aby zablokować jego nadużycie władzy prezydenckiej - napisał w oświadczeniu prokurator generalny Kalifornii Xavier Becerra z Partii Demokratycznej - Wzywamy prezydenta Trumpa, aby powstrzymał się od jednostronnego okradania podatników. Gabinet prezycencki to nie miejsce na teatr".

Donald Trump w piątek podpisał rozporządzenie o ogłoszeniu stanu wyjątkowego, by bez zgody Kongresu zdobyć fundusze na mur na granicy z Meksykiem. Amerykański prezydent podkreślił, że wykorzysta przywileje władzy wykonawczej, by obejść decyzje Kongresu, i pozyska więcej publicznych pieniędzy na ten projekt. (PAP)

zm/


Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 abcx

Śmieszne że w USA nie mogą się dogadać w sprawie pieniędzy na mur a w tej samej ustawie budżetowej bez żadnych problemów dodać środki na budowę murów w Izraelu 5mld$ i na Ukrainie 1mld$

! Odpowiedz
3 5 matpoz1

Delikatnie mówiąc to szczyt hipokryzji, żałują kilku mld. na zabezpieczenia, które na pewno zredukowały by znacznie napływ nielegalnych imigrantów, a wydaja setki mld. $ na leczenie, opiekę itp. nielegalnych imigrantów.

! Odpowiedz
15 4 wujeksasza

Do paki z tym pajacem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil