REKLAMA

US dokonał zabezpieczenia na majątku spółki zależnej OEX w wysokości 2,8 mln zł

2021-09-14 15:16
publikacja
2021-09-14 15:16
US dokonał zabezpieczenia na majątku spółki zależnej OEX w wysokości 2,8 mln zł
US dokonał zabezpieczenia na majątku spółki zależnej OEX w wysokości 2,8 mln zł
fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / / FORUM

Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie, w wyniku przeprowadzonej kontroli, stwierdził nadużycie podatkowe w spółce zależnej OEX, OEX E-Business i zdecydował o zabezpieczeniu na majątku tej firmy w wysokości ok. 2,8 mln zł - podał OEX w komunikacie,

"Decyzja urzędu wynika z rzekomych obaw dotyczących sytuacji finansowej OEX E-Business i potencjalnego - w ocenie urzędu - braku możliwości wywiązania się przez tę spółkę ze zobowiązań podatkowych objętych kontrolą. Spółka w dniu 13 września 2021 r. złożyła do urzędu wniosek o dobrowolne przyjęcie zabezpieczenia w powyższej wysokości i obecnie trwają ustalenia dotyczące jego formy" - czytamy w komunikacie.

"Zarząd spółki OEX E-Business nie zgadza się z zarzutami postawionymi przez urząd w przekazanym spółce protokole, jak również z podstawami wydanej decyzji i zamierza skorzystać ze wszystkich dostępnych środków odwoławczych w obu sprawach, w tym poprzez wniesienie zastrzeżeń do protokołu i zaskarżenie decyzji. Treść protokołu i decyzji podlega obecnie wnikliwej analizie prowadzonej przez OEX E-Business oraz współpracujących ze spółką specjalistów z zakresu postępowań podatkowych" - dodano.

Kontrola podatkowa dotyczyła rzetelności rozliczeń podatku VAT z tytułu wybranych transakcji handlowych dokonywanych przez OEX E-Business w okresie od lipca do października 2019 r.

"Urząd zarzuca OEX E-Business m.in. niedochowanie należytej staranności w weryfikacji kontrahentów w ramach powyższych transakcji oraz świadomy udział w nadużyciu podatkowym, w wyniku czego kwestionuje prawo spółki do odliczenia nadwyżki podatku naliczonego w podatku od towarów i usług za kontrolowany okres" - podano w komunikacie.

Dodano, że całkowita kwota potencjalnego zobowiązania podatkowego spółki wynikająca z protokołu, odpowiadająca kwocie kwestionowanych rozliczeń podatku VAT, odsetek i dodatkowego zobowiązania w podatku VAT, wynosi ok. 3,7 mln zł. (PAP Biznes)

jow/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki