REKLAMA

UOKiK wszczął postępowania wobec Idea Banku

2020-01-09 15:40
publikacja
2020-01-09 15:40

Prezes UOKIK wszczął dwa postępowania wobec Idea Banku w sprawie podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów - podał bank w komunikacie.

fot. Jaap Arriens / / ZUMA Press

Jak podano, jedno z postępowań dotyczy podejrzenia stosowania praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów w związku z oferowaniem możliwości przystąpienia do ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi angażującymi środki w niestandaryzowane sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte.

Drugie postępowanie dotyczy podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów w toku prezentowania informacji o możliwości nabycia i proponowania konsumentom nabycia certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Lartiq (dawniej Trigon) Profit XXII, XXIII, XXIV Niestandaryzowane Sekurytyzacyjne Fundusze Inwestycyjne Zamknięte, reprezentowane przez Lartiq Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Z komunikatu wynika, że postępowania mogą zakończyć się wydaniem decyzji o uznaniu praktyk za naruszające zbiorowe interesy konsumentów i nakazującej zaniechanie ich stosowania oraz decyzji zobowiązującej, w której prezes UOKIK nakłada na przedsiębiorcę obowiązek wykonania złożonych przez przedsiębiorcę zobowiązań do podjęcia lub zaniechania określonych działań zmierzających do zapobieżenia naruszeniom

"Emitent wskazuje, że na tym etapie postępowania nie podziela argumentacji UOKiK oraz nie zgadza się ze sformułowanymi zarzutami, w związku z czym w dalszym toku postępowań zamierza je kwestionować" - napisano w komunikacie.

"Emitent nie wyklucza, iż w przyszłości niekorzystne dla Emitenta rozstrzygnięcia UOKIK kończące Postępowania, mogą mieć wpływ na wyniki finansowe Emitenta, jednak na obecnym etapie nie jest możliwe prognozowanie w tym zakresie jakichkolwiek kwot" - dodano. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
aktywacjapasywacja
Mam wrażenie, że od czasu afery z szumidłem, UOKiK uwziął się na Idei. Rozkaz pana G?
jasiustasiu01
Współczuję Czarneckiemu, to jest walka na śmierć i życie. A z pisowskim rządem musi mieć dwa życia!!!
z_ziemi_wloskiej_do_polski
No a jakieś konkrety może?
samozarobienie
Widać, że się UOKiKowi pali ziemia pod nogami. Nie opublikowano raportu GetBack więc musieli coś rzucić.
trybuch
Za Chrzanowskiego chcą wykończyć Czarneckiego problem jest tylko jeden bank ten i jego obligacje dopuszczone zostały do obrotu na giełdzie i przez to wykończą Czarneckiego i inwestorów. Podejrzewam ze Czarnecki zabezpieczył się już na ta ewentualność wiec wykończą inwestorów z GPW. Smutne jest inwestowanie w Polsce.
degrengolada
znowu Idea Bank ma problemu z UOKiK, który ma podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Jeśli zwykły Kowalski raz złamie prawo to ma fory z uwagi na niekaralność, ale gdy drugi raz popełni zły czyn i to jeszcze z tego samego paragrafu to jest surowo karany.

Dlatego mam nadzieję,
znowu Idea Bank ma problemu z UOKiK, który ma podejrzenia stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Jeśli zwykły Kowalski raz złamie prawo to ma fory z uwagi na niekaralność, ale gdy drugi raz popełni zły czyn i to jeszcze z tego samego paragrafu to jest surowo karany.

Dlatego mam nadzieję, że jeśli zostanie udowodniona teza UOKiK bank zostanie przykładnie i surowo ukarany wysokimi karami, żeby nie doszło do absurdalnej sytuacji w której bank celowo może stosować niezgodne z prawem metody z uwagi na niewspółmiernie niskie kary do osiąganych zysków.

Innymi słowy idąc za epikurejczykami stawiają na użyteczność z pominięciem dobra ogółu. Innymi słowy cel uświęca środki.
428ustka
a gdzie te obiecane przez sprzedawcow zyski POLISOLOKATY powiem wam zamiast zyskow musisz isc do sadu zeby odzyskac swoje pieniadze
mhm
A wiesz, jak robią foczki?

Tak właśnie robili ci, którzy dawali sobie wciskać np. „polisolokaty”. Piszczeli z rozkoszy.
staryznajomy
IdeaBank wychodzi na prosta
Zysk po 2 kwartale
Zysk po 3 kwartale
Oszczednosci 100 mln po redukcji zatrudnienia bedzie w tym roku
Bank czeka dokapitalizowanie by zwiększyć wskazniki wymagane rzez restrykcyjny KNF ten sam ktory wyslal swojego pisowskiego prezesa, kolege Glapinskiego by zarzadal 40 mln łapówki od właściciele
IdeaBank wychodzi na prosta
Zysk po 2 kwartale
Zysk po 3 kwartale
Oszczednosci 100 mln po redukcji zatrudnienia bedzie w tym roku
Bank czeka dokapitalizowanie by zwiększyć wskazniki wymagane rzez restrykcyjny KNF ten sam ktory wyslal swojego pisowskiego prezesa, kolege Glapinskiego by zarzadal 40 mln łapówki od właściciele niezależnego, prywatnego banku realizując "plan Zdzisława" czyli zarzadu BFG i na predcę uchwalonej ustawie o przyjmowaniu bankow za 1 zl.
Czarnecki dobrze robi mowiac o pizwie panstwa polskidgo na 1 czy 2 mld euro za szkody ktore swoimi ludzmi panstwo wyrzadzilo spolkom i akcjonariuszom araz narazajac caly system bankowy ktory sklada sie rok w rok haraczem do kasy BFG !
knf
Bank, który z założenia dąży do strat swoich klientów NIE MA PRAWA FUNKCJONOWAĆ W EUROPEJSKIM KRAJU W 2020 ROKU!

Kapitały własne poniżej 2%, to jest kpina, żart i para-bank, który obnaża indolencję organów państwa, nadzoru KNF i BFG.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki