UOKiK: ponad 260 tys. zł kary dla Black Red White

UOKiK nałożył na spółkę Black Red White ponad 260 tys. zł kary - poinformował w czwartek urząd. Jak dodano, reklamy promocji w Black Red White z czerwca 2017 r. z hasłem Meble i dodatki bez VAT sugerowały, że taniej można kupić wszystkie towary, a nie tylko wybrane.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

Spółka Black Red White S.A. z Biłgoraja to producent mebli i artykułów wyposażenia wnętrz.

"Od 9 do 19 czerwca 2017 r. w wybranych sklepach w całym kraju prowadziła promocję +Meble i dodatki bez VAT". Reklamowała ją m.in. na plakatach, billboardach, banerach, ulotkach. Zawarte na tych nośnikach informacje wprowadzały konsumentów w błąd. Sugerowały, że wszystkie meble i dodatki w wybranych sklepach można kupić taniej. Tymczasem zgodnie z regulaminem, do którego reklamy odsyłały małym drukiem, promocją objęte były tylko niektóre towary" - poinformował UOKiK w komunikacie.

Zdaniem prezes UOKiK Marka Niechciała, "reklamy nie mogą pomijać tak ważnej informacji jak ograniczenie promocji do części produktów".

"Nie można wymagać od konsumenta, żeby do każdego plakatu czy ulotki podchodził z podejrzliwością i natychmiast szukał w regulaminie ukrytych haczyków lub niedopowiedzeń" - tłumaczy cytowany w komunikacie prezes.

UOKiK wskazuje, że to nie pierwszy przypadek, gdy reklama BRW wprowadzała konsumentów w błąd.

"Podobnie było z promocją ze stycznia 2015 r. Wtedy firma nie została ukarana, bo zobowiązała się, że zrekompensuje klientom straty. Ponieważ ponownie naruszyła zbiorowe interesy konsumentów, tym razem UOKiK nałożył na nią karę - ponad 260 tys. zł" - napisano.

Jak dodano, oprócz tego spółka musi poinformować o decyzji urzędu na swojej stronie internetowej i w dwóch ogólnopolskich gazetach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 antydonald

tuskowy relatywizm nie zna granic!!! w tym samy casie od knajp przez trzaskowskiego, komisje w sprawie kamienic , PO stacje paliwowe, sklepy z butami etc .... tuskoowsiaki oszukuja ludzi ale karze sie tylko BRW... nie jesetm ich obrońcą - POprostu mam dość relatywizmu absolwentów akademii sowa i przyjaciele

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 langdon25

Brawo UOKiK !

! Odpowiedz
0 5 antek10

Dominos Pizza ma teraz podobną kampanie. "Zamów przez Facebook bota - pizza za pół ceny".
Jak sie okazuje tylko małe pizze są za pół ceny

! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil