UOKiK nałożył na mBank 6,59 mln zł kary za nieuwzględnianie ujemnego oprocentowania kredytów CHF

UOKiK nałożył na mBank ponad 6,5 mln zł za nieuwzględnianie ujemnego oprocentowania kredytów hipotecznych w CHF; drugi bank, wobec którego Urząd wydał decyzję w podobnej sprawie - ING Bank Śląski - sam zobowiązał się do zmiany praktyk - podał UOKiK.

(FORUM)

Postępowania przeciwko mBankowi oraz ING Bankowi Śląskiemu zostały wszczęte w czerwcu 2015 roku, po tym jak 20 stycznia 2015 r. Prezes UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec wszystkich banków, które oferowały kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. 6 kolejnych postępowań jest w toku.

Według Urzędu banki, rozliczając umowy kredytowe we frankach szwajcarskich, powinny uwzględniać ujemne oprocentowanie.

Jak podał Urząd, mBank nadal nie uwzględnia ujemnego oprocentowania kredytów hipotecznych w CHF, dlatego Prezes UOKiK nakazał zaniechanie stosowania tej praktyki. Ponadto, mBank musi usunąć skutki stwierdzonego naruszenia: kredytobiorcom ma zostać zwrócona kwota wynikająca z przeliczenia oprocentowania przyjmującego wartość ujemną. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości ponad 6,5 mln zł (6 585 493 zł). O wpływie ujemnych stóp procentowych na kredyty we franku oraz różnych podejściach banków do takiej sytuacji pisaliśmy na Bankier.pl.

Z kolei ING Bank Śląski - jak podał Urząd - dobrowolnie zobowiązał się do zmiany praktyk.

"Bank będzie uwzględniał ujemne oprocentowanie kredytów, przeliczy oprocentowanie stosowane dotychczas i odda klientom kwotę wynikającą z różnicy między dotychczasowym oprocentowaniem, a tym, które uwzględnia obniżony LIBOR. Ponadto, poinformuje klientów o podjętych działaniach" - podał UOKiK. Ponadto rozstrzygnięcia UOKiK zostaną ponadto opublikowane na stronach internetowych obu banków.

Jak zaznaczył Urząd, obie decyzje nie są ostateczne - przysługuje od nich odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Działania Urzędu miały związek z umocnieniem franka szwajcarskiego wobec złotego, które nastąpiło na początku ubiegłego roku i miało wpływ na wzrost wysokości rat kredytów hipotecznych w CHF. Równolegle nastąpił spadek poniżej zera wartości wskaźnika LIBOR uwzględnianego przy obliczaniu oprocentowania tych kredytów, co z kolei powinno spowodować obniżenie wysokości rat kredytów. W niektórych przypadkach ujemny LIBOR doprowadził do spadku oprocentowania kredytu poniżej zera.

Standard & Poor's ma rację…

Standard & Poor's ma rację…

…ale podjął bardzo złą decyzję. Karcąc polityków za osłabianie niezależności instytucji państwa, podkopuje wiarę w pełni zdrowe fundamenty gospodarki.

Z sygnałów, które docierały do Urzędu wynikało, że nie wszystkie banki uwzględniały ujemne oprocentowanie, choć w umowach kredytowych sposób ustalania oprocentowania określony został jako suma stawki bazowej LIBOR i marży kredytu. Dlatego w ramach prowadzonych postępowań wyjaśniających Urząd zapytał instytucje finansowe o ich praktyki w tym zakresie. Zestawienia ilustrujące odpowiedzi banków dostępne są na stronie internetowej www.finanse.uokik.gov.pl.

mBank odwoła się od decyzji UOKiK

Jak informuje rzecznik prasowy mBanku, Krzysztof Olszewski, mBank zamierza odwołać się od decyzji UOKiK w sprawie praktyk związanych z ujemnym oprocentowaniem kredytów w CHF.

(PAP)

mww/ pz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~greg

to samo albo i więcej powinni dowalić Millennium bo też doi klientów na czym tylko się da.
Portugalskie guano.

! Odpowiedz
0 5 ~scot

Mbank w okradaniu swoich klientów doszedł do perfekcji. Na każdym kroku płacisz słone pieniąchy. Już niedługo uciekam od nich. Łupią wszystkich na bezczelnego.

! Odpowiedz
2 5 ~olo

No i pieknie jest - mbanczek wreszcie ukarany, ING podkulilo ogon a wy bankowe trolle i zawistne pacany szczekajace na frankowcow bedziecie sie musieli pochlastac.

Brawo UOKIK.

! Odpowiedz
6 1 ~TROLL_BANKOWY

Trole bankowe się nie pochlastają. A ile dziś twój franeczek stoi? Ratka dalej duża? No to fajnie

! Odpowiedz
1 20 ~fox

Naliczenie zawyżonego oprocentowania nie powinno być rozpatrywane tylko przez UoKiK, ale przez prokuraturę, jako kradzież szczególnie zuchwała i odpowiednio karane na zarządcach banków, oczywiście z nawiązką dla poszkodowanego.
Efekt murowany.

I tu jest rola rządu, który powinien pilnować zawartych umów, a nie kombinować, jak tu nabić kabzę frankowiczom okradając społeczeństwo.
Sejm mógłby też jakiś sprytny przepis w tym zakresie przyjąć, np. jeśli bank zawyży oprocentowanie niezgodnie z umową, to winien jest od każdej z zawyżonych rat, a może nawet lepiej od całego kredytu, odsetki ustawowe albo karne własne, i ma je wypłacić żywą gotówką poszkodowanemu.

Tylko tyle i aż tyle.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~jo44

Kara, 6,5mln przy kapitalizacji 12 miliardow! Czy prezezes uokik wie za co pieniadze dostaje ? Co miesiac? I do tego przysluguje odwolanie! Czyli funkcja prezesa jest czysto reprezentacyjna, nie sprawcza. Wygada na figuranta, fircyka! Prezes wie jaki zysk generuje bank ? A jego wlacsiciel commerz bank?
A moze prezes nie wie, ze bank taki jak em trzeba w D. kopnac zeby sprawic aby umowy z klientami respektowal. To przypomne. To 2gi najwiekszy niepolski bank, 2gi odpowiedzialny za wciagniecie pol miliona osob na franka! Mistrz olewania praw klienta...podac przyklady?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 3 ~goldman

jezeli libor ma byc ujemny to kredyt staje sie dotacja , albo sponsoringiem tzn ze banki staly sie instytucjami charytatywnymi i beda wspanialomyslnie dawac frankowiczom takie myslenie to pojecie nowej ekonomi,wlasciciele lokat powinni sie zrzec przyslugujacych im odsetek i rowniez zarzadac zmiany oprocentowania

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~qaz

A w jakim okresie ma byc dotacja? Nie ma nigdzie napisane, ze ma to byc miesiac, tydzien, rok. Skoro przyjmujemy, ze nie ma tego zapisu, to w takim razie W CALYM okresie kredyt ma byc ODPLATNY. W wysokosci na przyklad 1 zł.

! Odpowiedz
0 9 ~fox

Takie umowy podpisały i koniec.
Miały całe sztaby specjalistów, biorą zysk z kredytu i marżę właśnie za takie ryzyko.

! Odpowiedz
2 1 ~olo

Jak juz wyzej wspomnialem drogi bankowy trollu - bedziesz musial sie obwiesic .... albo z tym zyc...

! Odpowiedz
0 8 ~cezar

Mają tupet. To pokazuje ze maja w d.pie klientów. Wszystkich. W kontaktach z bankiem liczy sie zaufanie. Skoro d.mają klientow kredytowych to i będą depozytowych. Granda.

! Odpowiedz
1 3 ~fox

No właśnie.
Z tego trzeba wyciągnąć wnioski.
Jeśli okradają kredytobiorców, to będą okradać depozytariuszy.

! Odpowiedz
3 2 ~3po3

6,5mln wydaje się mało w stosunku do zarobku jaki w tym czasie mieli od wszystkich kredytów. A kto zwróci nielegalny dochód poszkodowanym?

! Odpowiedz
0 5 ~ded

czytaj ze zrozumieniem

! Odpowiedz
2 1 ~dżepetto

W końcu ktoś zaczął działać a nie tylko politykują. mam pewne obawy że banki nie odpuszczą a wzrost kursu chf mamy zagwarantowany . Czemu ? . Bo jeśli kurs sprawiedliwy przejdzie w polsce to zrobią to inne kraje . Na węgrzech wymiana była z 75% zyskiem banku ,więc można założyć że u nas też tak zrobią. Srednia cena chf w 2008 ,to 2,50 . Zysk 75%banku daje 1,80razem daje 4,30 w przybliżeniu . To cena za chf po kursie sprawiedliwym więc kurs na rynku za chf to 8 zł . Powiecie niemożliwe . W latach 80 nowa zelandia i kraje pacyfiku wzięły jeny tak jak my chf ,kurs jena wzrósł z 0,60 do prawie 2 w stosunku do dolara nowozelandzkiego sprawdźcie prosze . Wiele się powtarza łącznie z deflacją i w japonii i w szajcarii . Obawiam się dużego wzrostu franka , obym się mylił bo konsekwencje będą straszne .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~jo44

Nie mylisz sie. Okres zbierania frajerow dobiegl konca. Teraz beda fajerwerki, i strzyzenie. Do golej skory. Taka wojna bez wystrzalow. Po kolei, ordnung muss sein... Jak powiadaja. Em bank jest mistrzem ignorancji klienta, zwlaszcza tu nad wisla. Kto personalnie dal mu licencje na dzialanie, wiecie ?

! Odpowiedz
8 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~gosc

szopy szaleją
odbiją se na kartach

! Odpowiedz
0 0 ~fox

Oddać im karty i płacić gotówką.
Jedna karta w rodzinie do bankomatu w banku, który nie pobiera za nią opłat i koniec.

! Odpowiedz
2 10 ~mike

I jeszcze powinni kogoś z tego banku wsadzić do pierdla z okradanie uczciwych ludzi ...

! Odpowiedz
17 6 ~Agnieszka

jacy uczciwi ludzie? chcieli przycwaniakować na tańszym franku, a jak trwoga to do Boga niestety! Bank ma swoje zasady, a ludzie swój rozum! cwaniakujesz- tracisz

! Odpowiedz
2 7 ~bumbum odpowiada ~Agnieszka

nie zrozumiałaś artykułu. Tutaj wbrew pozorom nie o ratowanie frankowiczów chodziło, ale złe naliczanie odsetek.

! Odpowiedz
2 7 ~Agajaga odpowiada ~Agnieszka

Ale jesteś głupia

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~Agajaga

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 ~AgaK odpowiada ~Agnieszka

Wiesz że piszesz bzdury? Chodzi o to że bank nie trzymał się umowy podpisanej z klientem zawyżał oprocentowanie kredytu. Potrafisz czytać ze zrozumieniem ??
Tu nie chodzi o kurs franka agniesiu

! Odpowiedz
0 3 ~aad

A BPH? Kiedy zostanie ukarany?

! Odpowiedz
2 2 ~SPETRU

Oto jestem i idę was wybawić!

! Odpowiedz
3 7 ~mgang

Mbank święta krowa, już pewnie złożył odwołanie.

! Odpowiedz
0 2 ~fox

A prokuratura śpi.
Jawne złodziejstwo i nic.
Gdyby ktoś wyłudził kredyt, to od razu oskarżenie, sąd i kara.
Gdy ktoś weźmie coś na raty i nie spłaca, to również nie ma problemy, by go zapuszkować.
Ciekawe.

! Odpowiedz
0 11 ~klient

Umowy mbanku naszpikowane są klauzulami abuzywnymi. Kiedy uokik zajmie się egzekwowaniem prawa? ???

! Odpowiedz
0 3 ~204602

to państwo polskie powinno tworzyć pieniądz a nie banki

! Odpowiedz
0 0 ~sk

Sądowa ucieczka od odpowiedzialności I Pomoc Frankowiczom
pomocfrankowiczom.pl

! Odpowiedz
2 1 ~mbank123

Proszę o informację czy ta kara dotyczy tylko kredytu ustalonego marża plus LIBOR? Czy Ci co mają ustalane oprocentowanie decyzją zarządu nie mogą liczyć na zwrot.

! Odpowiedz
0 0 ~EkonoŁOM

nie mogą liczyć, ale jak pójdziesz do mbanku to powinni bez problemu przewalutować. Mi nawet "wspaniałomyślnie" obniżyli na pocieszenie marżę o 0,5%. Miło, co nie zmienia faktu, iż moim zdaniem są złodziejami (niezgodnie z prawem biorą odsetki od sztucznie zawyżonej kwoty kredytu - indeksacja, tj. klauzula występująca w kodeksie cywilnym a nie prawie bankowym)...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~KIMDZONGTUSK

dzisiejszy kurs PKO BP to efekt wałku po tytułem "przejecie Nordei".

! Odpowiedz
0 16 ~autor

Choć raz decyzja, która poza karą nakazuje wyrównać straty klientom.

! Odpowiedz
5 8 ~Viracocha

Banki powinny mieć obowiązek dołączania tej informacji do swoich produktów.:
Przed zaciągnięciem pożyczki na 30 lat zastanów się z treścią ulotki pilotującą ten produkt bankowy bądź skonsultuj się z lekarzem psychiatrą „farmaceutą”, gdyż każda pożyczka lekkomyślnie podpisana zagraża twojemu życiu (samobój) lub zdrowiu (podcięcie żył, trwała depresja) oraz nieszczęściu dla całej twojej rodziny.!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 13 ~doktor

życzyłabym sobie aby każdy bankier który pójdzie do lekarza ze sraczką usłyszał od niego... zanim pan zachorował trzeba się było zapoznać z objawami... co nie umie się pan wyleczyć?? to co tu robisz frajerze...???

! Odpowiedz
2 6 ~ll odpowiada ~doktor

Popieram Doktora w 100%

! Odpowiedz
2 2 ~qwerty odpowiada ~doktor

Żaden bankier nie pójdzie do lekarza. Bądź spokojny to tylko Twoje pobożne życzenia :)

! Odpowiedz
1 19 ~mdziad

i bardzo dobrze dziadowi powinno być 650 milionów dla palantów z mbanku

! Odpowiedz
2 17 ~mKlient

Opisany ww. problem to nie jedyne oszustwa mBanku. W moich umowach na kredyty złotówkowe bank ten również zmienia warunki w trakcie trwania umowy kredytowej. Każdemu przyszłemu klientowi mBanku z serca odradzam korzystanie z usług tej instytucji.

Szkoda tylko, że instytucje państwowe, opłacane z naszych podatków, zbyt mało egzekwują od takich podmiotów poszanowania prawa.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~KIMDZONGTUSK

Powiedzmy sobie szczerze, kara jest jest symboliczna ale dowodzi, że banki już dawno przestały być instytucjami publicznego zaufania. A kto milionowe bonusy za nasadzenie klientów na frankow kredyty wziął, to już jego ( wiadomo kto )

! Odpowiedz
0 3 ~w2222

a PKO BP to widać swięta krowa, więc nietykalna bo akcjonariusz Skarb Państwa, a do tego stosował i stosuje największe niekorzystne spready i dziwne, że zawsze cena za CHF rosła na 1-szego, gdy zbliżał się termin raty

! Odpowiedz
0 1 ~KIMDZONGTUSK odpowiada ~w2222

z PKO BP to wałek na walki ( za PO żeby nie było wątpliwości ) . Kupienie Nordei z toksycznymi aktywami to przerzucenie kosztów frankowych kredytów ( Nordea udzielała ich na potęgę ) to ewidentne działanie na szkodę spółki Panie Prezesie Jagiełło. To sposób na wyprowadzenie publicznych pieniędzy do prywatnej spółki. Nie było żadnych merytoryczno = biznesowych przesłanek do kupna Nordei.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 ~mDziad

mBank prawdopodobnie nadal będzie okradał klientów tzw. "Starego portfela" bo w ich umowach nie ma libor + marża tylko zmiany dokonywane są decyzją nierządu! Więc można kraść ile wlezie w imię stabilności systemu bankowego!

! Odpowiedz
14 1 ~aaaaa

Czyli wg ciebie podpisana umowa jest nierządem? A gdyby tak twój pracodawca (jeśli takiego masz, w co wątpię) - zaczął ci płacić mniej bo „teraz przyjmuje za niższą pensję” - też byłby to nierząd?
Cwaniaczki podpisywali umowy, zwiększali swoje ryzyko dla niższych rat, więc nie powinni narzekać.

! Odpowiedz
0 3 ~Daria odpowiada ~aaaaa

nic nie rozumiesz. Chodzi o to, że w przeciwieństwie do tego co stosuje się obecnie, w starych umowach nie było kryteriów zmiany oprocentowania, tylko zostawienie bankowi swobody decyzji w tym zakresie. Jeśli już porównujesz to do umowy o pracę, to wyobraź sobie, że masz umowę o pracę z określonym wynagrodzeniem, ale twój pracodawca ma prawo do jego zmiany wg własnego uznania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~mDziad odpowiada ~aaaaa

Do aaaaa
Gdy libor rósł mBank podnosił oprocentowanie, gdy libor zaczął spadać bank tego nie zauważał. JEST TO KLAUZULA ZABRONIONA CZYLI NIERZĄD! Jeszcze czegoś nie rozumiesz?! Oczywiście karę jaką bank zapłaci odbije sobie na umowach śmieciowych troli takich jak ty więc może wtedy zrozumiesz!

! Odpowiedz
0 0 ~fox odpowiada ~Daria

Taka umowa jest z mocy prawa nieważna, i tu też rząd mógłby się wykazać rozwiązując je sądownie (pozew zbiorowy, wyrok itd.).
W skrajnym przypadku można uznać, że umowa jest nieważna, a bank ma oddać całe pobrane oprocentowanie wraz z marżami (to też jest oprocentowanie) w zamian za zwrot samego kapitału.
I to byłoby bardzo silne lekarstwo dla banków.
Wiedziałyby, że klientów trzeba traktować jak stronę a nie petenta, a takich niekorzystnych umów nie wolno zawierać.
Bo później bardzo dużo kosztuje.
Na dodatek jeszcze prokurator powinien zbadać sprawę (ma za to płacone a nie za łapanie ludzi na drobnych, często nawet nieświadomych, przekroczeniach prawa, jak np. zainstalowanie pieca - kozy w swoim domu bez pozwolenia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 14 ~abc

co na to były dyrektor ds Strategii mBanku, popularny Rysiek?? niezła strategia swoja drogą...

! Odpowiedz
2 12 ~mher

Ciekaw jestem czy uda się tą karę wyegzekwować. Stypułkowski to znany bankster i lawirant. Na pewno będzie się chciał wyślizgać chociażby przeciągając sprawę w nieskończoność.

! Odpowiedz
9 19 ~Sprawiedliwy

Gdzie jest PETRU i nowoczesna?????????/ Marionetki - Obrońcy korporacji i banksterów

! Odpowiedz
7 7 ~pipippip

A gdzie jest Morawiecki radziecki

! Odpowiedz
9 4 ~Sprawiedliwy odpowiada ~pipippip

Morawiecki to ten sam Bankster co Petru!!!!!!! Ale trzymany krótko na smyczy PiS!!!

! Odpowiedz
2 8 ~Ania

Niech oddadza te 6,5 mln klientoma nie dla UOKIK. To żenada, że klient w dalszym ciągu jest poszkodowany mimo że Bank złamał prawo

! Odpowiedz
2 2 ~Ona

jak było taniej niż w zł to Bank był super, a teraz jak frank poszedł w górę to bank zły. Żenada.

! Odpowiedz
0 0 ~AgaK odpowiada ~Ona

rozbrajają mnie ludzie, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem ( nie chodzi o kurs franka w tym przypadku ale rozumiem że nie ogarniasz?)

! Odpowiedz
0 8 ~p23

przed chwila czytalem wypowiedz wkurzonego klienta mbanku, ktory 15.01 ma placic 2,5% za kredyt zamiast jak wczesniej ustalono 1,7

! Odpowiedz
0 0 ~abc

Niech się na skargę uda do partii rządzącej - przecież głosując na PiS tego właśnie musiał chcieć.

! Odpowiedz
1 1 ~autor

Niech się przeniesie do pkobp. Mogą dać dużo niżej niż w mbanku. Niby płacisz za konto ale po takim odnowieniu linii kredytowej w mbanku jesteś do tyłu na dwa lata.

! Odpowiedz
1 1 ~Agnieszka

w umowie nie ma stałych kwot na 100% że będą w kwocie x. tylko odnośnik to taryfy opłat. Zamiast sprawdzac oferte kilku bankow zanim sie wezmie kredyt, to pozniej narzekać . gdzie jest sens?

! Odpowiedz
4 23 ~ZwykłyObywatel

To łamanie demokracji!!! KOD do boju!
Nie do pomyślenia jest aby niemiecki bank dostawał jakąkolwiek karę. To na pewno nie jest zgodne z duchem solidarności europejskiej.

! Odpowiedz
5 5 ~aha

rzeczywiście jesteś zwykłym obywatelem - jak oni nic nie kumasz.

! Odpowiedz
1 11 ~takaPolska

tak, a tysiąc nabitych w klauzulę abuzywną o poziomie oprocentowania - czeka latami, i prl-owski Sąd Najwyższy uwzględnił idiotyczną kasację mBanku, po przegranej mBanku w pierwszej i drugiej instancji

! Odpowiedz
3 25 ~Kolczasty

PIS się nie cacka.. Wraca trochę normalności.

! Odpowiedz
6 2 ~ks

mBank uwzględnia ulejmy LIBOR

! Odpowiedz
1 3 ~xxx

https://uokik.gov.pl/kierownictwo.php
"20 marca 2014 r. Premier powołał Adama Jassera na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów." To PIS rządzi od 2014?

! Odpowiedz
0 25 ~zez

Teraz można by z powiedzieć z przekąsem bankierom: trzeba było czytać umowę przed podpisaniem! Skoro oprocentowanie jest zależne od LIBOR a LIBOR jest ujemny to już twój problem, drogi bankierze, bo "umów trzeba dotrzymywać"

! Odpowiedz
5 3 ~ks

mBank uwzględna ujemy LIBOR + Marże.

! Odpowiedz
3 19 ~Obcy

Człowieka raduje taki news. W końcu robi się normalnie.

! Odpowiedz
12 2 ~ra

bre bank tez nie stosuje ujemnego oprocentowania!!!!!!!!!!!! dlaczego nie dostal kary czyzby za lapowke!!!

! Odpowiedz
0 22 ~Gal

Drogi użytkowniku. mBank to dawny BRE Bank...

! Odpowiedz
0 20 ~Andrzej odpowiada ~Gal

W końcu się ktoś zabrał za święte krowy i pajaców od niczego zarabiających krocie.

! Odpowiedz
2 22 ~cv odpowiada ~Andrzej

Wcześniej się nie dało bo była "demokracja"
Swetru walczy o powrót do "normalności"

! Odpowiedz
0 5 ~mkr

bre i mbank to ten sam bank

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MBANK -3,04% 363,40
2020-02-24 17:00:00
WIG -4,07% 55 088,26
2020-02-24 17:15:01
WIG20 -4,20% 2 000,90
2020-02-24 17:15:01
WIG30 -4,08% 2 316,46
2020-02-24 17:15:00
MWIG40 -3,67% 3 907,77
2020-02-24 17:15:01
DAX -4,01% 13 035,24
2020-02-24 17:37:00
NASDAQ -3,71% 9 221,28
2020-02-24 22:03:00
SP500 -3,35% 3 225,90
2020-02-24 21:59:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.