UOKiK: będzie drugi etap postępowania ws. nabycia przez BP Europa części spółki Tomsol

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie nabycia przez BP Europa części mienia spółki Tomsol - poinformował w czwartek UOKiK. Według Urzędu koncentracja może ograniczać konkurencję na rynku paliw.

"Transakcja została zgłoszona do UOKiK pod koniec stycznia 2019 roku. Jej uczestnicy prowadzą hurtową i detaliczną sprzedaż paliw, olejów silnikowych oraz akcesoriów samochodowych. W wyniku koncentracji BP Europa ma nabyć stacje paliw należące do Tomsol" - podał Urząd.

Według UOKiK transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na terenie Koszalina. "Obie spółki posiadają swoje stacje w bliskiej odległości, dlatego w tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - wskazano.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. "Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia" - poinformowano.

W komunikacie przypomniano ponadto, że zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. "Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej" - podano. (PAP)

autor: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil