UOKiK: IP Group Robert Kałuża wprowadzał konsumentów w błąd

Przedsiębiorca IP Group Robert Kałuża na stronach internetowych informował, że oferuje pożyczki, w rzeczywistości jego działalność polegała na zbieraniu pieniędzy od konsumentów - poinformował w piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

(fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl)

W trakcie prowadzonego postępowania urząd wydał w ostrzeżenie konsumenckie, powiadomił też prokuraturę, która wszczęła postępowanie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Decyzja nie jest prawomocna. Przedsiębiorca odwołał się do sądu.

Według UOKiK IP Group Robert Kałuża prowadził wiele stron internetowych pod różnymi nazwami. Na każdej z nich przedsiębiorca zachęcał konsumentów do skorzystania z oferty pożyczki. "Weź pożyczkę TERAZ! Wypełnij formularz bez zaświadczeń i wychodzenia z domu!, Pieniądze na koncie nawet po godzinie - bez poręczycieli i zbędnych formalności, Pożyczki od ręki bez BIK" - tak brzmiały niektóre hasła reklamowe kierowane do konsumentów.

Jak informuje UOKiK, osoby zainteresowane ofertą musiały wysłać smsa premium lub zrobić przelew internetowy, co zwykle kosztowało ponad 30 zł.

Jak ustalił UOKiK, pożyczki nie były jednak udzielane. Celem przedsiębiorcy było uzyskiwanie wpłat od konsumentów.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne