UNHCR: Ponad sto tysięcy imigrantów w Europie od początku roku

2015-06-09 20:44
publikacja
2015-06-09 20:44
fot. Wojciech Pacewicz / FORUM

Liczba imigrantów, którzy przez Morze Śródziemne dotarli w tym roku do Europy przekroczyła sto tysięcy. Takie dane podał Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR).

(fot. Photoshot/REPORTER / EastNews)

Imigranci pochodzą głównie z Afryki Subsaharyjskiej. Przybywają nie tylko do Włoch, ale także do Grecji, Hiszpanii i na Maltę.

Tylko w zeszły weekend około sześciu tysięcy ludzi trafiło do Włoch po akcji ratunkowej na morzu. Były wśród nich kobiety w ciąży i dzieci, mówi radiu ONZ rzecznik Urzędu Adrian Edwards.

Obserwatorzy zwracają uwagę na grecką wyspę Lesbos, gdzie liczba trafiających tam co miesiąc migrantów wzrosła dziesięciokrotnie: z siedmiuset do siedmiu tysięcy tylko od początku roku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/mcm/

Źródło:IAR
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Pagida
Do Unii jadą w &)% zdrowe chłopy ktorzy znajdują kase dla przemytników żeby ich przewieżli do europy ale na zrobienie czegoś pozytecznego u siebie nie myślą ,nasłuchali się o opiece społecznej na Zachodzie ze można zyć bez pracy wystarczy zapłodnić kilka kobiet brac kase z opieki i zyć nic nie robiąc ,No to Do Unii jadą w &)% zdrowe chłopy ktorzy znajdują kase dla przemytników żeby ich przewieżli do europy ale na zrobienie czegoś pozytecznego u siebie nie myślą ,nasłuchali się o opiece społecznej na Zachodzie ze można zyć bez pracy wystarczy zapłodnić kilka kobiet brac kase z opieki i zyć nic nie robiąc ,No to walą się do Europy na nasze utrzymanie.dochodzi do tego że Chrześcijanie prześladowani przez nich są wyrzucani na pełnym morzu z łodzi (choć naprwdę prześladowani to są Chrzescijanie z dziecmi)Powinno się na tych wyspach na które docierają zdrowych nierobów ,muslimów zostawiać latami na tych wysepkach i odsyłać z powrotem tam skąd przyjechali a przyjmowac tylko rodiny z dziećmi bo to oni są najbardziej zdesperowani i prawdopodobnie uciekli przed woją wszystkich chłopów amatorów łatwego życia w Europie po pobycie w obozie przejwsciowym odsyłać do domu.Nie chcemy islamizacji Europy ,nie chcemy nierobów ,dzieciorobów ,bomberów ,nie chcemy kolonizacji islamskiej w Europie.
~rtg
po co obalano dyktatorow zeby dac im wolnosc wiec niech tam sobie zyja w WOLNYM KRAJU.
~patriota
Co to za uciekinierzy bez dzieci i kobiet? To transport bojówkarzy allaha.
~asad
dokladnie to sami mlodzi zdrowi mezczyzni. imigranci co maja po 10 000 $ na podroz ale jakos roboty w Afryce nie ma wiec trzeba jechac po benefity do UE. Swoja droga dlaczego od innych krajów wymaga sie wizy do UE, oni tez chca przyjechac do Unii za lepszym chlebem.....
~abc
Jeżeli euro-matoły tego nie zablokują to za pół roku będzie ich 500 tyś. a za rok milion. Kto ich będzie utrzymywał, za co i jak długo? Co będzie za 10 czy 20 lat - nie wie nikt, ale oni pozostaną, będą sfrustrowani i będą domagać się swoich praw. Nie szanują swoich krajów i nie chcą ich zmieniać, to czy będą Jeżeli euro-matoły tego nie zablokują to za pół roku będzie ich 500 tyś. a za rok milion. Kto ich będzie utrzymywał, za co i jak długo? Co będzie za 10 czy 20 lat - nie wie nikt, ale oni pozostaną, będą sfrustrowani i będą domagać się swoich praw. Nie szanują swoich krajów i nie chcą ich zmieniać, to czy będą szanować te do których przyjeżdżają? Lata emigracji udowadniają że nie chcą się asymilować, im po prostu się wszystko należy. Nie wnieśli i nie wnoszą żadnego wkładu w rozwój Europy ale im się należy. Czy jak w Europie się pogorszy to wyjadą, czy raczej problem z nimi będzie się nawarstwiał?
~Robol
Czytając twoi komentarz myślałem że piszesz o Polskich imigrantach w zachodniej Europie.
~abc odpowiada ~Robol
UE stworzono aby umożliwić przepływ towarów, usług i ludzi w ramach UE a nie Afryki czy Bliskiego Wschodu. Poza tym ile Polacy stworzyli gett czy wybudowali kościołów w zachodniej Europie nie mówiąc już o asymilacji?
~Robol odpowiada ~abc
Unie stworzono w 1957 roku gdy 6 krajów o podobnym poziomie życia i podobnym PKB uznały ze lepiej być razem. Zamiarem stworzenia unii nigdy nie było przyjmowanie krajów o znacznie niższym poziomie PKB bo to by doprowadziło do masówki emigracji. I tak właśnie sie stało po zaakceptowaniu krajów z wschodniej ściany. W Unie stworzono w 1957 roku gdy 6 krajów o podobnym poziomie życia i podobnym PKB uznały ze lepiej być razem. Zamiarem stworzenia unii nigdy nie było przyjmowanie krajów o znacznie niższym poziomie PKB bo to by doprowadziło do masówki emigracji. I tak właśnie sie stało po zaakceptowaniu krajów z wschodniej ściany. W ciagu 5 lat z polski emigrowało 3 miliony osób, prawie 10% populacji. Gdy by zasady unii były podtrzymane kraje z wschodniej ściany mogły by przystąpić dopiero gdy ich PKB było by na porównałbym poziomie jak w pozostałych krajach bo w takich warunkach unia była stworzona. Te 3 miliony Polaków za granica nie ruznia sie niczym od tych co płyną z Afryki. I jedni i drudzy to tylko i wyłącznie emigranci zarobkowi i nic innego.
~abc odpowiada ~Robol
W 1957 powstało EWG a nie UE. Ta ostatnia powstała 1 listopada 1993r. Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy migracją ludności wewnątrz UE i tą z poza UE to dalsza dyskusja traci sens.
~piotrbaran
Napierda...ć ich na barki i z powrotem do Afryki.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki