REKLAMA

UKNF chce pokazać rodzicom, ile kosztuje wychowanie dzieci

2011-10-17 17:54
publikacja
2011-10-17 17:54

17.10. Warszawa (PAP) - Wychowanie dziecka do 18. roku życia kosztuje ok. 200 tys. zł - przypomina Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i zapowiada uruchomienie portalu rodzinaliczy.pl, który pokaże, ile kosztują dzieci i co można zrobić, by finanse rodziny na ten cel były bezpieczne.

W poniedziałek UKNF rozpoczął kampanię pod hasłem "Z rodziną trzeba się liczyć".

"Spora część osób - naszych respondentów - deklaruje, że nie potrafi sobie ułożyć budżetu - myśląc o tym, co będzie za trzy, cztery lata, że trzeba będzie wysyłać dziecko np. na tenisa czy obóz naukowy i że trzeba będzie za to płacić. Przeraża ich ta perspektywa" - powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Anika Ochotnicka z Departamentu Edukacji Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Wyjaśniła, że grupą docelową kampanii są osoby młode, które niedługo będą zakładać rodziny, albo są już młodymi rodzicami lub wkrótce nimi będą.

"Czeka je okres wyrzeczeń, postów, oszczędności, inwestowania i nieustannego myślenia o pieniądzach, (...) będziemy wskazywali, że wszystko można policzyć" - powiedziała Ochotnicka.

Z danych UKNF opartych na zewnętrznych analizach wynika, iż wychowanie dziecka do 18. roku życia kosztuje ok. 200 tys. zł, a dwójki dzieci do 24. roku (ukończenia studiów) - od 300 tys. zł do 340 tys. zł.

UKNF planuje uruchomienie w przyszłym tygodniu portalu rodzinaliczy.pl, na którym znajdą się odpowiedzi na trzy główne typy pytań związanych z budżetami rodzinnymi, które w ostatnich 2,5 latach trafiały do urzędu. (PAP)

mmu/ amac/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~lex
chyba rodzice wiedzą najlepiej ile kosztuje wychowanie. Państwo powinno nam dokładać a nie tylko namawiać do powiększania rodziny. Ja gdyby nie portal http://top-ogloszenia.net/Dla-Dziecka-4 to nie miałabym pewnie w co dzieci ubrać.
~aga
UKNF skad te wyliczenia oderwane od rzeczywistosci od urodzenia swojego jedynego dziecka loze na nie sam, nie posiadam wlasnego mieszkania, samochodu dziecko ma 18 lat i wydalam duzo wiecej! Zakladam ze w niektorych rodzinach dziewczynki chodza w ubraniach naprzyklad po bracie lub na odwrot etc wtedy koszy mozna zmniejszyc do 90tys UKNF skad te wyliczenia oderwane od rzeczywistosci od urodzenia swojego jedynego dziecka loze na nie sam, nie posiadam wlasnego mieszkania, samochodu dziecko ma 18 lat i wydalam duzo wiecej! Zakladam ze w niektorych rodzinach dziewczynki chodza w ubraniach naprzyklad po bracie lub na odwrot etc wtedy koszy mozna zmniejszyc do 90tys jesc moga codziennie kartofle, myc sie moga raz w tygodniu, ksiazki moga miec urzywane, a jezykow obcych naucza sie jak wyjada na zmywak na zachod - tak bedzie taniej:)
Nijak ma sie te 200 tys do rzeczywistosci!
PRZY ZALORZENIU ZE KOBIETA W SKLEPIE ZARABIA 1500 LUB 1000 na warszawskie warunki i ma jedno dziecko mieszka w mieszkaniu komunalnym i placi 500czynszu / chyba wolala bym umzec niz tak wegetowac!
Chory kraj i chora rzeczywistosc minimalna pensja nie pozwala no LUDZKA EGZYSTENCJE!
Moja znajoma wyjechala do londynu poniewaz "tu wegetowalam, tam zyjemy na normalnym poziomie, nigdy tu nie wrocimy"
Sama zaluje ze nie wyjechalam z tego kraju w 2002roku.
~Nowy
W uk też godnie nie wyzyjesz za minimalna krajowa 1000 £Mieszkanie komunalne w londynie170 tygodniowo plus rachunki iwyplaty niema .bez zapomogi zdychasz z głodu
~www
Nie kupiłem mieszkania ani domu, mam 15 letni samochód. Dlaczego ? Wychowywałem 2 dzieci. Pracujemy razem z żoną "od zawsze".
Mieszkam w domu po dziadkach, 55-letnim. Dziadkowie też mieli 2 dzieci, stać ich było na wybudowanie domu po wojnie, w 1956 roku. Tylko dziadek pracował.
O czym to świadczy ? Co stało się
Nie kupiłem mieszkania ani domu, mam 15 letni samochód. Dlaczego ? Wychowywałem 2 dzieci. Pracujemy razem z żoną "od zawsze".
Mieszkam w domu po dziadkach, 55-letnim. Dziadkowie też mieli 2 dzieci, stać ich było na wybudowanie domu po wojnie, w 1956 roku. Tylko dziadek pracował.
O czym to świadczy ? Co stało się w ciągu 2 pokoleń ???
~dede
Jakto co, spłącamy długi naszych dziadków...
~olek
Świadczy to o tym, że ten wychwalany pod niebiosa dobrobyt osiągnięty po 1989 roku to wielka lipa i obłuda :(
~waldi
Warto trochę oszczędzać. Ja na przykład dużo kupuję na http://top-ogloszenia.net/. Ba, nawet auto tam kupiłem więc proszę nie narzekać.
~polski
No to teraz będzie jeszcze mniej dzieciaków... jak młode rodziny zaczną nad tym się zastanawiać .....

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki