UKNF: Rozwiązanie kwestii zachęt dla dystrybutorów funduszy jeszcze w tym roku

2019-10-17 14:58
publikacja
2019-10-17 14:58
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Jeszcze w tym roku można spodziewać się publikacji modelu dystrybucji jednostek funduszy inwestycyjnych, w tym - rozwiązującego problem zachęt dla dystrybutorów, opracowanego wspólnie przez UKNF i środowisko rynkowe - powiedziała PAP Biznes Dyrektor Zarządzająca Pionem Nadzoru nad Rynkiem Kapitałowym UKNF, Magdalena Łapsa-Parczewska w kuluarach Kongresu Regulacji Rynków Finansowych FinReg.

"Można spodziewać się opublikowania, opracowanego wspólnie z rynkiem, modelu zachęt dla dystrybutorów jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych jeszcze w tym roku" - powiedziała PAP Biznes Magdalena Łapsa-Parczewska.

"Urząd KNF pracuje nad modelem zachęt dla dystrybutorów jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych w ścisłej współpracy z przedstawicielami rynku, po to, żeby wypracować rozwiązanie dobre dla wszystkich" - dodała.

Podkreśliła, że celem UKNF nie jest utrudnianie funkcjonowania podmiotom, a jest nim rozwój rynku funduszy w terminie średnim i długoterminowym.

W ramach implementacji wytycznych dotyczących unijnych regulacji MIFID II, UKNF opublikowało dotychczas dwa stanowiska mające wyjaśnić sposób rozliczania się funduszy inwestycyjnych z dystrybutorami, a w sierpniu wyraziła chęć opracowania modelu dystrybucji wspólnie z zainteresowanymi stronami. Rozmowy w tej sprawie między środowiskiem a nadzorcą trwają. (PAP Biznes)

kk/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki