REKLAMA

UKE zdjął z Orange Polska regulację ws. usług w stałej lokalizacji do 2 Mb/s

2021-02-23 12:14
publikacja
2021-02-23 12:14
fot. ksokolowska / Shutterstock

UKE zdecydował o deregulacji hurtowego rynku usługi dostępu wysokiej jakości w stałej lokalizacji do 2 Mb/s oraz uchyleniu obowiązków regulacyjnych nałożonych na Orange Polska w 2015 r. - poinformował urząd w komunikacie.

Do tej pory podmiotem o znaczącej pozycji rynkowej był wyznaczony Orange Polska, na który nałożono obowiązki regulacyjne: dostępu, równego traktowania, rachunkowości regulacyjnej, kosztowy, oferty ramowej.

"Analiza rynkowa, przeprowadzona w 2020 r. wykazała, że na Rynku 4/2014 do 2 Mb/s włącznie występuje skuteczna konkurencja i żaden z operatorów nie posiada przewagi konkurencyjnej, która uzasadniałaby, aby wyznaczyć go jako podmiot o znaczącej pozycji rynkowej – samodzielnie lub kolektywnie" - napisano w komunikacie.

Prezes UKE określił termin uchylenia obowiązków regulacyjnych na 180 dni, z wyjątkiem obowiązku tzw. dostępu.

UKE stwierdził, podobnie jak w 2015 r., że na rynku powyżej 2 Mb/s występuje skuteczna konkurencja.

"Żaden z podmiotów nie posiada znaczącej pozycji rynkowej (samodzielnie lub kolektywnie), która uzasadniałaby jego regulację. Uwzględniając stan Rynku 4/2014 powyżej 2 Mb/s, podjął decyzję o wydaniu postanowienia o skutecznej konkurencji" - napisano w komunikacie.

"Rozstrzygając w sprawie, Prezes UKE uwzględnił również fakt, iż na obu rynkach nie występują zaburzenia konkurencji, ograniczenia w ich rozwoju, czy przejawy zmowy cenowej" - dodano. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rynek telefonów i smartfonów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki