UE przedłuża sankcje wobec reżimu syryjskiego

2019-05-17 14:34
publikacja
2019-05-17 14:34

Unia Europejska przedłużyła w piątek o rok obowiązywanie sankcji wobec reżimu syryjskiego. Restrykcje zostały przedłużone do 1 czerwca 2020 ze względu na trwające represje wobec ludności cywilnej w Syrii.

/ fot. Sana / FORUM

Rada UE poinformowała, że z listy objętych sankcjami usuniętych zostało pięć nazwisk zmarłych osób, jednego podmiotu, który przestał istnieć i jednego, co do którego nie było już podstaw do obejmowania restrykcjami. W efekcie unijna lista liczy teraz 270 osób i 70 podmiotów.

"Obowiązują w stosunku do nich zakaz wjazdu i zamrożenie aktywów w związku z brutalnymi represjami wobec ludności cywilnej w Syrii. Sankcje dotyczą tych, którzy odpowiadają za represje, osiągają korzyści dzięki reżimowi lub go wspierają, albo są z takimi osobami lub podmiotami powiązani" - podkreśliła w komunikacie Rada UE.

Restrykcje to embargo na ropę naftową, ograniczenia określonych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w UE, ograniczenia w eksporcie sprzętu i technologii, które mogłyby zostać wykorzystane do represji, oraz sprzętu i technologii, które pozwalają monitorować lub przechwytywać połączenia internetowe i telefoniczne.

stk/ klm/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki