UE przedłuża sankcje wobec reżimu syryjskiego

Unia Europejska przedłużyła w piątek o rok obowiązywanie sankcji wobec reżimu syryjskiego. Restrykcje zostały przedłużone do 1 czerwca 2020 ze względu na trwające represje wobec ludności cywilnej w Syrii.

(fot. Sana / FORUM)

Rada UE poinformowała, że z listy objętych sankcjami usuniętych zostało pięć nazwisk zmarłych osób, jednego podmiotu, który przestał istnieć i jednego, co do którego nie było już podstaw do obejmowania restrykcjami. W efekcie unijna lista liczy teraz 270 osób i 70 podmiotów.

"Obowiązują w stosunku do nich zakaz wjazdu i zamrożenie aktywów w związku z brutalnymi represjami wobec ludności cywilnej w Syrii. Sankcje dotyczą tych, którzy odpowiadają za represje, osiągają korzyści dzięki reżimowi lub go wspierają, albo są z takimi osobami lub podmiotami powiązani" - podkreśliła w komunikacie Rada UE.

Restrykcje to embargo na ropę naftową, ograniczenia określonych inwestycji, zamrożenie aktywów syryjskiego banku centralnego w UE, ograniczenia w eksporcie sprzętu i technologii, które mogłyby zostać wykorzystane do represji, oraz sprzętu i technologii, które pozwalają monitorować lub przechwytywać połączenia internetowe i telefoniczne.

stk/ klm/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
ROPA -0,22% 64,08
2019-07-24 04:30:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil