UE chce walczyć z rosyjską propagandą

Unia Europejska chce walczyć z rosyjską propagandą. Wspólnota rozpoczęła rozmowy na temat utworzenia nowego, rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego. Konsultacje będzie prowadzić Łotwa, kierująca w tym półroczu pracami Wspólnoty.

Unia chce walczyć z rosyjską propoagandą (FORUM)

Łotewscy dyplomaci mówią, że unijna, rosyjskojęzyczna telewizja ma być odpowiedzią na propagandę rosyjską w wykonaniu chociażby telewizji RT, dawniej Russia Today, nazywanej pasem transmisyjnym Kremla. To ma być także reakcja na decyzję Moskwy ograniczającą działalność zagranicznych mediów. "Mówiliśmy o tym już od dłuższego czasu w nieformalnych rozmowach - że potrzebna jest unijna, rosyjskojęzyczna telewizja, która w sposób rzetelny informowałaby o tym, co dzieje się na wschodzie Europy. Mamy nadzieję, że uda nam się uzyskać poparcie wszystkich krajów dla tego pomysłu" - powiedziała Polskiemu Radiu ambasador Łotwy przy Unii Europejskiej Ilze Juhansone.

Podobno pomysł utworzenia takiej telewizji poparło do tej pory 15 unijnych krajów. Sprawa jest ważna przede wszystkim dla Estonii i Łotwy, gdzie mieszka liczna rosyjskojęzyczna społeczność.

IAR/B.Płomecka/Bruksela/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~piorę_w_szopie

Ale którą tą oficjalną którą wszyscy olewają czy tą niewidoczna która pierze mózgi politykom parz biurokratom a la Sherder albo zieloni albo inni lewacy albo feministki np.

! Odpowiedz
1 7 ~plutarch

Nareszcie się wezmą za masowe rozsiewanie kłamst i przeinaczeń. Wiele mózgów to już zatruło.

! Odpowiedz
2 2 ~Oli

Po co walczyć ludzie rozumni widzą że Putin może zbudować co najwyżej Wielki Honduras a nie wielką Rosję tak mówi dowódca separatystów Striełkow. Propaganda Rosji jeśli trafia to tylko do ludzi ociężałych umysłowo których w Polsce nie brakuje!!!!

! Odpowiedz
1 5 ~retro

Rosja zawsze byłą synonimem biedy, a więc "wielka rosja" jest jak najbardziej trafną nazwą, oznaczającą ni mniej ni więcej tylko "Wielką Biedę"

! Odpowiedz
0 5 ~reme odpowiada ~retro

to by się zgadzało - im większa rosija tym większa bida - i chyba nie na darmo zwycięstwo po rosyjsku to "pobieda", im większe zwycięstwo (militarne czy polityczne) osiągali tym większa bieda po nim w kraju panowała - ot taki dziwny kraj.

! Odpowiedz
0 1 ~hiho odpowiada ~reme

Jakby nie zaczął Putin szaleć i pogodził się z tym co ma i o to dbał zamiast patrzeć się dookoła to prawie doganiali Polskę w średnich zarobkach (wiem, że w Rosji większe rozwarstwienie, ale jednak). A tak wszystko wróciło do normy.

! Odpowiedz
7 5 ~antyKlamca

Propagande to prowadzi Narod Wybrany rzadzacy Swiatem.Rosja pokazuje klamstwo, oblude, falszerstwa JewroZrela.Przyklad zestrzelonego samolotu malezyjskiegona Ukraine przez ukrainski mysliwiec.

! Odpowiedz
0 3 ~plutarch

Sowieckie web-brygady nie próżnują, jak widać. Jak nie ma w kogo, to: "walimy w Żyda".

! Odpowiedz
0 0 ~Wwwwww

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~lel

dla mnie to walka Niemiec z Rosją

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil