REKLAMA

UE: W środę decyzja o przedłużeniu sankcji za naruszanie integralności terytorialnej Ukrainy

2020-09-08 13:12
publikacja
2020-09-08 13:12
Parlament Europejski

W środę w Brukseli ambasadorowie krajów członkowskich przy UE zdecydują o przedłużeniu sankcji za naruszanie integralności terytorialnej Ukrainy - poinformowało PAP źródło unijne. Chodzi o zakaz wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów dla 175 osób i 44 podmiotów.

"W środę ambasadorowie UE mają dać zielone światło dla sankcji w postaci zakazu wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów dla 175 osób i 44 podmiotów, które są odpowiedzialne za naruszanie integralności terytorialnej Ukrainy" - poinformowało PAP źródło unijne.

Sankcje mają być przedłużone o kolejne 6 miesięcy.

Decyzję będzie musiała następnie zatwierdzić formalnie Rada UE (ministrowie krajów członkowskich). Najprawdopodobniej zapadnie na posiedzeniu Rady UE ds. zagranicznych, która zaplanowana jest na 21 września w Brukseli.

Sankcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów w związku m.in. z aneksją Krymu i celową destabilizacją Ukrainy, obejmują rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Sankcje te obowiązują od marca 2014 roku i są przedłużane co pół roku.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki